Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 21 lut 2024 · Żółty stolec może świadczyć o chorobach trzustki lub wątroby. Nieprawidłowa jest wówczas nie tylko jego barwa, ale również konsystencja i struktura, wynikająca z obecności niestrawionego w przewodzie pokarmowym tłuszczu. To dlatego żółty stolec, nazywany jest też stolcem tłuszczowym.

  2. 7 cze 2017 · Zmienność zabarwienia stolca jest znaczna. K olor kału zależy przede wszystkim od spożywanych składników pokarmowych i (pośrednio) od ilości wypijanych płynów w ciągu dnia. Kolor stolca świadczy także o stanie zdrowia organizmu – niekiedy zmiana barwy kału może być objawem choroby narządów układu pokarmowego.

  3. Co oznacza żółty kolor stolca? Stolec to końcowy produkt trawienia, który organizm wydala. Jego kolor, konsystencja, kształt i zapach mogą dostarczyć wartościowych informacji na temat stanu zdrowia. Prawidłowy stolec ma zazwyczaj odcienie brązowe, wynikające z rozkładu bilirubiny – substancji produkowanej w wątrobie podczas przemiany hemoglobiny.

  4. 17 sty 2023 · Stolec acholiczny, czyli odbarwiony. Acholia jest określeniem dotyczącym całkowitej lub częściowej blokady odpływu żółci z dróg żółciowych. Jeśli żółć wydzielana jest prawidłowo, stolec ma brązowe zabarwienie, gdy żółci brakuje – jest odbarwiony, bardzo jasny: może być żółtawy, biały, bladobrązowy, jasnozielony.

  5. Znaczenie żółtego w Azji. Żółty był ponoć ulubionym kolorem Konfucjusza oraz buddyjskich mnichów, stąd też pochodzi twierdzenie, że barwa ta symbolizuje pożółkłe strony starych ksiąg. Również w hinduizmie żółty kolor symbolizuje mądrość, wiedzę i naukę, jest to kolor nauczyciela guru.

  6. Żółty kał − co oznacza? Stolec o zabarwieniu żółtawym, jasnożółtym, jasnym czy gliniastym może świadczyć o trudnościach z wydalaniem żółci do światła przewodu pokarmowego. Przyczyn takiego stanu może być wiele − począwszy od chorób wątroby, przez choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, aż po choroby ...

  7. 26 wrz 2019 · Najczęstsze przyczyny żółtego języka. Zdrowy język ma jasnoróżowy kolor, jest sprężysty i wilgotny. Wszelkie odstępstwa od tej normy świadczą o jakichś zaburzeniach funkcjonowania organizmu. Niektóre są niegroźne i proste do usunięcia, inne wymagają większej uwagi. Często przyczyna pojawienia się żółtego nalotu na języku jest bardzo prozaiczna.