Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Kopalnia Guido (dawniej: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido) – dziś nieczynna kopalnia węgla kamiennego, udostępniona do zwiedzania. Wchodzi w skład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jako Kompleks Kopalnia Guido.

  2. Kopalnia Guido (kiedyś: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido) – dziś nieczynna kopalnia węgla kamiennego. Kopalnia została założona przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka, który otrzymał nadanie górnicze 2 października 1855 roku, a założony obiekt otrzymał jego imię. Pole górnicze Kopalni Guido wynosiło wówczas ...

  3. Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu otwarta dla turystów. Najciekawszy obiekt tego typu w Europie. Kopalnia Guido to jedyna kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie!

  4. Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza są obiektami należącymi do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego. Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.

  5. Zabytkowa kopalnia Guido wchodzi w skład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i od niemal czterdziestu lat jest udostępniona do zwiedzania. Dla miłośników podziemnych przygód, ale także osób żywo zainteresowanych historią Górnego Śląska, to miejsce idealne na wspólny rodzinny wypad pełen wrażeń.

  6. 10 gru 2015 · Kopalnia Guido w Zabrzu powstała w latach 50. XIX wieku. Imię otrzymała na cześć swojego właściciela, magnata przemysłowego, Guido Henckela von Donnersmarcka. Do lat 80. wydrążono dwa szyby: Guido i Kolejowy. Wtedy kopalnię sprzedano państwu pruskiemu. Wydobycia zaprzestano w niej w 1928 roku. 26 Zobacz galerię UM Zabrze.

  7. 4 gru 2023 · Kopalnia Guido to część współprowadzonego przez samorządy miasta i województwa Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które od ponad dekady działa na rzecz zachowania i udostępnienia zabrzańskich zabytków poprzemysłowych. Aby zjechać do poziomu 320 metrów, turyści otrzymują kask oraz latarkę. Chętni mogą dostać również ubranie górnicze i sprzęt.