Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 19 kwi 2017 · Zadzierzgnięcie jelita jest jedną z ostrych chorób narządów jamy brzusznej. Objawy pojawiają się nagle i z reguły są na tyle nasilone, że chory nie czeka ze zgłoszeniem się do lekarza, a konsultacja chirurgiczna w tym przypadku najczęściej kończy się leczeniem operacyjnym.

  2. 18 mar 2018 · Wyróżnia się czynnościową i mechaniczną niedrożność jelit. W chorobie treść jelitowa nie może swobodnie przedostawać się przez jelita (dochodzi do niedrożności układu pokarmowego). Przyczyną są m.in. powikłania po operacjach, stany zapalne i guzy nowotworowe. Objawy niedrożnych jelit to: wzdęcia,...

  3. Zadzierzgnięcie jelita to jedna z chorób narządów jamy brzusznej o charakterze ostrym. Oznacza to, że objawy najczęściej pojawiają się naglę, są bardzo silne, a chory czuje się na tyle źle, że nie zwleka zbyt długo z podjęciem decyzji o natychmiastowym skierowaniu się do najbliższego lekarza.

  4. 4 lip 2020 · Niedrożność jelit to stan, w którym dochodzi do zatrzymania przemieszczania się treści jelitowej. Rozwija się ona zwykle w jednym z trzech mechanizmów, tj.: porażenia perystaltyki, przeszkody mechanicznej lub zaburzeń ukrwienia. Ostra niedrożność często wymaga leczenia chirurgicznego.

  5. 28 sty 2022 · Przyczyny niedrożności jelit, czyli zaburzenia transportu treści pokarmowej, to stan tzw. zadzierzgnięcia, mechaniczne zatkanie światła jelita lub porażenie motoryki narządu. Objawem jest zespół różnorodnych dolegliwości. Ich charakter i natężenie istotnie warunkuje źródło i rozległość problemu. Spis treści. Co to jest niedrożność jelit?

  6. 12 sty 2023 · niedrożność z zatkania – najczęściej jest ona spowodowana rakiem jelita grubego, a rzadziej przez kamienie żółciowe, ciało obce, czy też nowotwór jelita cienkiego; niedrożność z zadzierzgnięcia - jest wynikiem ugrzęźnięcia przepukliny w jej wrotach. Ten rodzaj dotyczy przeważnie jelita cienkiego lub wewnątrzotrzewnowej części jelita grubego.

  7. Zadzierzgnięcie (łac. strangulatio) – termin z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej, określający specyficzny rodzaj zagardlenia, w którym ucisk na narządy szyi wywiera pętla zaciskana ręcznie przez człowieka. Zadzierzgnięcie jest najczęściej czynem zbrodniczym.