Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zadzierzgnięcie prącia ( łac. strangulatio penis) – okrężne zaciśnięcie prącia przez nieodprowadzalny napletek ze zwężonym ujściem (tzw. załupek) [ potrzebny przypis] lub przez nałożone na prącie ciało obce. Używanie przedmiotów przez dorosłych jest zazwyczaj motywowane autoerotycznie lub chęcią przedłużenia erekcji ...

  2. 25 mar 2019 · Załupek, inaczej parafimoza lub zadzierzgnięcie prącia, to schorzenie nabyte występujące wyłącznie u mężczyzn. Dotyka nie tylko osób dorosłych, ale też dzieci. Pojawia się rzadziej niż stulejka, ale może predysponować do jej powstania. Cechą charakterystyczną załupka jest niemożność odprowadzenia napletka na żołądź ...

  3. Zadzierzgnięcie (łac. strangulatio) – termin z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej, określający specyficzny rodzaj zagardlenia, w którym ucisk na narządy szyi wywiera pętla zaciskana ręcznie przez człowieka. Zadzierzgnięcie jest najczęściej czynem zbrodniczym.

  4. Zadzierzgnięcie prącia należy do niezwykle rzadkich, ale poważnych przypadków urologicznych. Dochodzi do niego głównie poprzez samouszkodzenie, najczęściej poprzez założenie obrączki na prącie, zaciśnięcie go sznurkiem, drutem lub nitką. Chorzy chcą w ten sposób poprawić jakość wzwodu prącia oraz zwiększyć satysfakcję seksualną.

  5. Załupek u dorosłych czy u dzieci jest stanem niemożności sprowadzenia na żołądź uprzednio odprowadzonego napletka. Występuje u mężczyzn nieobrzezanych i jest częstym powikłaniem stulejki. Objawia się: silnym bólem, narastającym obrzękiem penisa i pieczeniem napletka i żołędzi prącia.

  6. Przyczyny. Leczenie. Opis problemu (objawy) Zadzierzgnięty napletek szybko brzęknie, powoduje dolegliwości bólowe i zaburzenia w krążeniu krwi, uniemożliwiając odpływ krwi z żołędzi. Po kilku godzinach może wystąpić niedokrwienie i martwica tkanek. Załupek zawsze jest stanem nagłym, który wymaga pilnej interwencji.

  7. Zadzierzgnięcie prącia należy do niezwykle rzadkich, ale poważnych przypadków urologicznych. Dochodzi do niego głównie poprzez samouszkodzenie, najczęściej poprzez założenie obrączki na prącie, zaciśnięcie go sznurkiem, drutem lub nitką. Chorzy chcą w ten sposób poprawić jakość wzwodu prącia oraz zwiększyć satysfakcję seksualną.