Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 25 cze 2022 · Zakaz konkurencji to zawarte w odrębnej umowie zobowiązanie pracownika do niepodejmowania działalności konkurencyjnej, w stosunku do pracodawcy w trakcie wykonywania pracy lub po jej zakończeniu. Przeczytaj kogo dokładnie dotyczy zakaz konkurencji.

  2. 17 lis 2021 · Jaki jest zakres zakazu konkurencji? Zakaz konkurencji zakazowi konkurencji nierówny. Inaczej będzie to wyglądało w przypadku stosunku pracy a inaczej w przypadku umowy cywilnoprawnej (zlecenia, o dzieło itp.). Jednak regułą powinno być to, że zakazać można tylko działalności rzeczywiście konkurencyjnej, a nie jakiejkolwiek działalności.

  3. 27 lut 2024 · Jak stanowi art. 101 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeksu pracy zakaz konkurencji to zawarte w odrębnej umowie z obowiązanie pracownika do niepodejmowania działalności konkurencyjnej, w stosunku do pracodawcy oraz niepodejmowania pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotów prowadzących taką działalność.

  4. 7 gru 2022 · Zakaz konkurencji to umowa, która ma na celu zabezpieczyć szybkie przejęcie wyszkolonego pracownika i wyciek danych o działaniach firmy. Podpisując umowę, pracownik godzi się na czasowy zakaz pracy u konkurencji i zobowiązuje do utrzymania tajemnic firmy.

  5. 27 mar 2023 · Nowa zasada: zakazuje się zakazywać. Wyjątek: zakaz pracy dla podmiotu konkurencyjnego tylko na podstawie odrębnej umowy. Za złamanie zakazu konkurencji – odszkodowanie. Wyjątek: zakaz konkurencji na podstawie odrębnych przepisów. Zakaz konkurencji ulegnie pewnym zmianom po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy z 9 marca 2023 r.

  6. 5 maj 2022 · Zakaz konkurencji to zobowiązane danej osoby, aby nie podejmowała ona określonych form działalności, które konkurencyjne wobec Twojego biznesu. W uproszczeniu – takie same jak Twoje i skierowane do tych samych klientów. Umowa o zakazie konkurencji.

  7. Zakaz konkurencji charakteryzuje to, że: jest dopuszczalny tylko wtedy, gdy jest uzasadniony interesem pracodawcy. za jego naruszenie pracownik może zostać ukarany przez pracodawcę grzywną lub wypowiedzeniem umowy o pracę, nie może dotyczyć działalności, która nie jest konkurencyjna wobec działalności pracodawcy.