Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 1. Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego co jesz. Pamiętaj o właściwych proporcjach: 3/4 – warzywa i 1/4 – owoce. 2. Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste. 3. Codziennie spożywaj co najmniej 2 duże szklanki mleka.

  2. Zalecane dzienne spożycie jest wartością opartą na statystycznych danych z populacji kraju lub regionu dotyczących: rozkładu realnego spożycia danego składnika w populacji w zależności od wieku, aktywności fizycznej i płci mieszkańców; stwierdzanych niedoborów składników odżywczych i stanu zdrowotnego populacji; ustaleń ...

  3. Różnica pomiędzy RDA (zalecane dzienne spożycie), DRV (referencyjne poziomy spożycia) i GDA (wskazane dzienne spożycie) Wielu konsumentów nie zna oznaczeń, pojawiających się na produktach. Ich znajomość może jednak znacznie ułatwić ułożenie zbilansowanej diety oraz kontrolowanie wartości odżywczych dostarczanych organizmowi.

  4. Zalecane dzienne spożycie wody dla osób dorosłych wynosi 2–2,5 l (ok. 8–10 szklanek). Ilość spożywanych płynów wzrasta u kobiet w ciąży i karmiących – wynosi 2,3–2,7 l (ok. 9–11 szklanek). Czynniki wpływające na zapotrzebowanie na wodę.

  5. 14 lut 2018 · A w każdym z rozdziałów znajduje się to, co najważniejsze czyli tabele z podziałem na wiek, płeć, często na stan fizjologiczny i przypisane do nich dane. Dane o tyle ważne, że obrazują nam podstawowe parametry i ilości, które powinny być adekwatne dla większości ludzi.

  6. 7 lip 2021 · Zalecane dzienne spożycie (RDA - Recommended Dietary Allowance) to średnie dzienne spożycie składnika odżywczego, które jest wystarczające do zaspokojenia potrzeb prawie wszystkich (97-98%) zdrowych ludzi. Odpowiednie spożycie (AI – Odpowiednie Spożycie) dla składnika odżywczego jest podobne do ESADDA i jest podawane, gdy RDA nie zostało określone.

  7. To, ile białka potrzebujemy zależy od kilku czynników, a wśród nich wymienia się: stan gospodarki energetycznej organizmu, stan zdrowia, stan fizjologiczny (ciąża, karmienie) i wiek osoby, masę ciała, aktywność fizyczną, wartość odżywczą białka.