Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 11 lip 2022 · Bez wątpienia, to jedna z ciekawszych warowni na Mazowszu i jednocześnie – jedna z największych atrakcji tego regionu, zwłaszcza w oczach osób zakochanych w historii. Co można zobaczyć w zamku w Liwie? Ile trzeba zapłacić za bilet? Jak dojechać na miejsce? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

  2. 24 lut 2021 · Zamek w Liwie to jeden z najciekawszych zamków na Mazowszu. Miejsce to ma bogatą historię – można powiedzieć, że ruiny zamku przetrwały, dzięki fortelowi użytemu przez sprytnego polskiego pisarza i archeologa, który oszukał Niemców.

  3. 1. Zamek powstał w XV w. jako jedna z 6 murowanych twierdz, wzniesionych z inicjatywy księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. Za budowę obiektu odpowiedzialny był mistrz murarski Niclos. Zamek powstał nad Liwcem, graniczną rzeką Mazowsza i Litwy, na sztucznie utworzonej wyspie.

  4. 26 cze 2017 · Zamek przetrwał wojnę i wkrótce po niej zaczęto go odbudowywać wraz z charakterystycznym dworem z końca XVIII w. Obecnie zamek i dwór stanowią siedzibę Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. Widok na Zamek Liw z oddali Godziny otwarcia. OD WTORKU DO SOBOTY: 10.oo – 16.oo W NIEDZIELE I ŚWIĘTA: 11.oo – 16.oo. W SEZONIE OD 1 MAJA DO 30 ...

  5. 16 mar 2023 · Zamek w Liwie to tylko jeden z wielu zamków na Mazowszu. W dodatku niezbyt dobrze skomunikowany z Warszawą. Do obiektu położonego w okolicach Mińska Mazowieckiego i Siedlec da się dojechać tylko autem, w dodatku jadąc bocznymi drogami z dala od głównych autostrad. Czy warto odwiedzić to miejsce? Pewnie, że warto, bo jest tam fantastyczne muzeum!

  6. 11 sie 2015 · Liw to duża wieś nad malowniczą rzeką Liwiec, która w przeszłości wyznaczała granicę między Polską a Litwą. Liw był wtedy istotnym ośrodkiem miejskim i pełnił nawet funkcję stolicy ziemi liwskiej. Właśnie w XV w. książę warszawski Janusza I Starszego zdecydował o postawieniu - na sztucznej wyspie wśród bagien - murowanego zamku.

  7. Zamek od południa, fot. ZeroJeden, III 2004. archiwum, a na drugiej kondygnacji - zbrojownię. Trzecia kondygnacja mieś ciła się na wysokości ganków obronnych poprowadzonych w grubo ści murów obwodowych, na tej kondygnacji istniał wykusz latrynowy w ścianie północnej, obecnie nieistniejący.