Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Równali się z królami, o czym mogą świadczyć główne rodowe siedziby – zamek Książ koło Wałbrzycha i pałac w Pszczynie. W Promnicach, pomiędzy Tychami a Kobiórem, zachował się zbudowany przez Hochbergów pałacyk myśliwski.

  2. Róg myśliwski, róg sygnałowy, róginstrument muzyczny dęty, sygnałowy (inne języki), wykonany z rogu zwierzęcegotura, żubra lub bydła domowego, niekiedy z kości lub metalu. Prototyp rogu naturalnego z XVIII wieku, który później rozbudowany został do rogu wentylowego .

  3. Pozostałości zamku dolnego wykorzystano do budowy tzw. Pałacu Myśliwskiego i przyległej doń oranżerii, które ukończono w 1840 roku. Sam Pałac Myśliwski o niezwykle prostej i oszczędnej w środkach klasycystycznej architekturze swą fasadą zwrócony jest w stronę miasta.

  4. W miejscu średniowiecznego zamku dolnego, z inicjatywy arcyksięcia Karola Habsburga, w latach 1838-40 powstał Pałac Myśliwski według projektu wybitnego przedstawiciela wiedeńskiego klasycyzmu - Józefa Kornhäusla. Przy pałacu wzniesiono oranżerię, rozebraną w 1966 r.

  5. 14 wrz 2020 · Pałac myśliwski w Promnicach niedaleko Tychów. Pałac myśliwski w Promnicach znajdziecie nad Jeziorem Paprocany pomiędzy Tychami, a Pszczyną. Dokładniej na terenie gminy Kobiór. Nazywany też bywa zameczkiem, chociaż z budowlą obronną nigdy nie miał nic wspólnego.

  6. 25 mar 2019 · Zameczek Myśliwski Promnice to niezwykle urokliwe miejsce, z przemiłą obsługą, na wysokim poziomie. Ceny również plasują się ponad poziomem przeciętnego zjadacza chleba. Warto jednak przybyć tu przynajmniej pooglądać ten zaciszny zaułek, bo i otoczenie zameczku jest bardzo przyjemne.

  7. Zarys historyczny Zameczku Myśliwskiego Promnice. Lasy pszczyńskie, starannie zagospodarowane, głównie za sprawą dwóch właścicieli dóbr pszczyńskich – księcia Friedricha Erdmanna Anhalta-Köthen-Pless oraz Hansa Heinricha XI von Hochberga, bogate były w dziką zwierzynę oraz ptactwo.