Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Chambord stanowi jedno z największych dzieł architektury okresu renesansu, a jego sylwetka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych. Długość fasady głównej wynosi 128 m, zamek posiada 6 wielkich wież, 440 komnat, 84 klatki schodowe (14 głównych i 70 pomniejszych), 365 kominków i 800 rzeźbionych kapiteli .

  2. 21 sty 2021 · Ten francuski rejon słynie ze średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców. Zamek w Chambord jest jednym z najwspanialszych dzieł budownictwa okresu renesansu. Budowa zamku rozpoczęła się w 1519 r., a zakończyła w 1559. Zamek budowano na życzenie królów Franciszka I oraz Henryka II.

  3. Zamek w Chambord (fr. château de Chambord) – największy z zamków w dolinie Loary. Renesansowy zamek o planie nawiązującym do gotyckich zamków obronnych, został zbudowany między rokiem 1519 a 1559 na polecenie francuskiego króla Franciszka I i ukończony przez jego syna Henryka II .

  4. 13 paź 2022 · Architektura zamku w Chambord to jedno z największych osiągnięć francuskiego renesansu i jedna z największych budowli tego okresu. Sama fasada ma długość 128 metrów. Zamek ma 8 wież, 440 komnat, 84 klatki schodowe, 365 kominków i 800 rzeźbionych kapiteli.

  5. Fakty i informacje praktyczne. Château de Chambord to jedna z najbardziej rozpoznawalnych rezydencji królewskich we Francji, położona w dolinie Loary. Zbudowany w XVI wieku na zlecenie króla Franciszka I, jest uważany za arcydzieło renesansowej architektury.

  6. 3 wrz 2018 · Chambord. Zamek w rzeczywistości jest tak samo piękny jak na zdjęciach. Nie w tym wypadku! To co ukazało się naszym oczom zdecydowanie przeszło wszelkie oczekiwania. Choć początkowo nic nie zapowiadało takiego uderzenia.

  7. Zamek w Chambord. To największy, najbardziej imponujący, uznawany za jedno z największych dzieł architektonicznych renesansu. W projekt zamku swój wkład wniósł sam Leonardo da Vinci. Wedle założeń przypominać miał on średniowieczną twierdzę, ale z renesansowym sznytem. I tak też się stało.