Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Widok na zamek od strony ogrodu Diany de Poitiers. Zamek Chenonceau (fr. Château de Chenonceau) – jest jednym z tzw. zamków nad Loarą, usytuowanym w miejscowości Chenonceaux we Francji. Bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” (Château des Dames) ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go ...

  2. 5 mar 2020 · Zamek Chenonceau to najczęściej odwiedzany zamek w Dolinie Loary. Pomimo, że znajduje się dalej od Paryża niż pozostałe chateaux oraz jest mniejszy niż np. Chambord, to cieszy się ogromną popularnością. Z pewnością jest to duża zasługa jego oryginalności – zamek zbudowany jest na moście nad samą rzeką.

  3. 28 sie 2019 · Hol wejściowy nakryty jest szeregiem sklepień żebrowych, których oddzielone od siebie zworniki, tworzą przerywaną linię. Kosze zdobią liście, róże, aniołki, chimera i róg obfitości. Wykonany w 1515 roku hol jest jednym z najpiękniejszych przykłady rzeźbienia dekoracyjnego z okresu renesansu francuskiego.

  4. Chenonceaux to niewielka miejscowość w środkowej Francji, położona nad rzeką Cher (dopływ Loary), około 10 km w kierunku południowo-wschodnim od Amboise. Tym co przyciąga tu każdego roku wielu turystów jest usytuowany nad brzegiem rzeki okazały zamek Château de Chenonceau.

  5. Zamek Chenonceau (fr. Château de Chenonceau) – jest jednym z tzw. zamków nad Loarą, usytuowanym w miejscowości Chenonceaux we Francji. Bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” (Château des Dames) ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały.

  6. Krótka historia zamku: Początki Château de Chenonceau x sięgają XII/XIII wieku. Z tych czasów została jedynie wieża Tour de Marques, która znajduje się przed nim. Z powodu zainteresowania nim przez wieki wielu znamienitych kobiet nazywany jest Zamkiem Dam (Château des Dames).

  7. Zamek Chenonceau – jest jednym z tzw. zamków nad Loarą, usytuowanym w miejscowości Chenonceaux we Francji. Bywa często nazywany także „Zamkiem Dam” ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Były to: Katherine Briçonnet, Diana de Poitiers, królowe Katarzyna Medycejska i Ludwika ...