Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Nowem nad Wisłązamek w mieście Nowe; mieści się nad Wisłą przy Placu Zamkowym. Historia. Widok od strony skarpy wiślanej. Zamek został zbudowany w połowie XIV wieku przez zakon krzyżacki na miejscu pomorskiego kasztelu. Mieści się przy północno-wschodnim narożniku murów miejskich.

  2. 21 sty 2016 · A co Ty możesz zobaczyć w Nowem? Z wieży fary na którą dotarliśmy tuż przed zmrokiem, rozciągał się fantastyczny widok na Wisłę i Nowe. Dziś chcemy Cię zachęcić, do zwiedzania miasta z dołu. Proponujemy Ci wycieczkę naszymi śladami - spacer po mieście ze średniowieczną tradycją. Koniecznie zobacz panoramę Wisły.

  3. 6 dni temu · Podczas pochodu Władysława Jagiełły po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem zamek został poddany polskim wojskom bez walki, niedługo jednak wrócił w ręce Krzyżaków. Przez Nowe w 1433 roku przeszła armia polska po oblężeniu Chojnic, a w 1457 roku, podczas wojny trzynastoletniej, przebywał na zamku Kazimierz Jagiellończyk.

  4. 21 sie 2020 · Nowe i zamieszkujący je kupcy umiejętnie wykorzystywali nadwiślańskie położenie miasta i możliwości transportowe Wisły. Nadzwyczaj prężnie rozwijał się ruch cechowy i rzemiosło. Do Mątaw, Zajączkowa i Tryla napłynęli osadnicy holenderscy – Menonici, którzy na trwale zmienili krajobraz nadwiślańskich wsi.

  5. 2 sty 2017 · Nowe. Atrakcje, które warto zwiedzić. 4.5. Nowe to małe, urocze miasteczko leżące w województwie pomorskim, nad Wisłą, na szlaku zamków gotyckich, przy krajowej "jedynce". Jak sądzę, nie jest zbyt licznie odwiedzane przez turystów, warto jednak zajrzeć tu zmierzając do okolicznych bardziej popularnych miejscowości, jak Gniew czy Grudziądz.

  6. Niewielkie miasteczko w województwie kujawsko-pomorskim – Nowe – wyróżnia się przepięknym zamkiem w stylu gotyckim. Twierdza w Nowem nad Wisłą położona jest tuż przy brzegu Wisły, nieopodal Placu Zamkowego, co czyni to miejsce symbolem miasta. Dlatego też zamek znajduje się na herbie miejscowości.

  7. Zamek został zbudowany w połowie XIV wieku. przez zakon krzyżacki na miejscu pomorskiego kasztelu. Mieści się przy północno-wschodnim narożniku murów miejskich. Niegdyś w