Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Szydłowcu położony jest w zachodniej części miasta, w rozlewiskach rzeki Korzeniówki. Otoczony jest on fosą oraz zieleńcem zwanym Parkiem Radziwiłłowskim lub Ogrodem Zamkowym. Zamek szydłowiecki należy do budowli typu nizinnego , jego cechą charakterystyczną było maksymalne wykorzystanie przeszkód naturalnych, jakie ...

  2. Widok na Zamek w Szydłowcu od strony wieży bramnej - drugiego z najstarszych budynków w zamku. Wieża bramna została zbudowana na planie kwadratu, a jej najniższą kondygnację zdobi gotyckie sklepienie krzyżowe. Na pierwszym piętrze znajduje się kaplica pochodząca z okresu późnego renesansu.

  3. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, szydłowiecki zamek został uznany za zabytek. Niszczejące pomieszczenia zaczęto częściowo remontować, choć dotyczyło tpo tylko zachodniego skrzydła. Opiekę nad obiektem sprawowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół“ , następnie „Związek Strzelecki“.

  4. 8 sie 2018 · Historia zamku. Piękny dziś zamek w Szydłowcu to gotycko-renesansowa rezydencja rodu Szydłowieckich i Radziwiłłów. To jeden z najcenniejszych zabytków miasta, wybudowany przez Stanisława Szydłowieckiego w latach 1470-80 na wyspie wśród rozlewisk Korzeniówki, w miejscu wcześniejszego grodu.

  5. Szydłowiecki zamek to jedna z najpiękniejszych wczesnorenesansowych rezydencji magnackich w Polsce. Według zachowanych dokumentów już w 1427 roku istniał w tym miejscu kamienny dwór, należący do Jakuba i Sławka Odrowążów, protoplastów rodziny Szydłowieckich.

  6. Zamek w Szydłowcu. starstarstarstarstar. Kategoria: Zamki i pałace · Lokalizacja: Europa · Kraj: Polska. Województwo: Mazowieckie · Miejscowość: Szydłowiec. Strona Internetowa: www.muzeuminstrumentow.pl. Szydłowiec to miasto w południowej części województwa mazowieckiego, położone nad rzeką Korzeniówką. Jednym z jego ...

  7. Zamek w Szydłowcu. 12268. 21,93 km. (+48) 61. N:51.226111. E:20.853333. Zamek w Szydłowcu - opis atrakcji. Początkowo gotycki zamek został wybudowany przez Stanisława Szydłowieckiego w latach 1470-1480, jednak w kolejnym stuleciu został przekształcony w renesansową rezydencję.