Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Śląskiej Ostrawie. 18°18′00″E. Zamek Śląski (również Śląskoostrawski, czes. Slezskoostravský hrad) położony jest w Śląskiej Ostrawie (dawnej Polskiej Ostrawie), dzielnicy miasta Ostrawa, w pobliżu miejsca gdzie do Ostrawicy wpada rzeka Łucyna (czes. Lučina ). Historia. Zamek w 1855. Polska Ostrawa - zamek.

  2. Średniowieczny zabytek w mieście przemysłowym – Zamek w Śląskiej Ostrawie. Cennym zabytkiem wznoszącym się nad zbiegiem rzek Ostravice i Lučiny w południowej części Śląskiej OstrawyZamkiem Śląskim (czes. Slezskoostravský hrad) może poszczycić się także przemysłowa Ostrawa. Zamek został zbudowany w drugiej połowie ...

  3. Można spacerować po dziedzińcu, zamkowej twierdzy czy wieży. We wnętrzu można obejrzeć wystawy dotyczące historii zamku, miasta lub całego regionu. W czerwcu i wrześniu zamek można zwiedzić w ramach wycieczki z przewodnikiem tylko w weekendy i święta, a w lipcu i sierpniu przez cały tydzień. Poza tymi dniami możesz zobaczyć ...

  4. 1. Zamek w Śląskiej Ostrawie. Pozostałości po budowli, której początki sięgają XIII wieku. Częściowo zrekonstruowany, jest przykładem budowli obronnej mającej za zadanie ochronę szlaków handlowych z Opawy przez Cieszyn dalej do Krakowa.

  5. 12 cze 2023 · Co wiesz Ostrawie? Być może nie wiele, ale zaraz zmienimy to. To trzecie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, dawniej potężny ośrodek przemysłowy, który, idąc z duchem czasu, przekształcił się w centrum sztuki, sportu, życia nocnego i kultury.

  6. Slezskoostravský hrad to zabytkowy zamek położony w czeskim mieście Ostrava, który stanowi ważny element kulturowego i historycznego dziedzictwa regionu. Ta imponująca twierdza, umiejscowiona na brzegu rzeki Ostrawicy, ma za sobą bogatą historię sięgającą średniowiecza.

  7. Średniowieczny zamek znajdujący się w Ostrawie Śląskiej. Został zbudowany przez książąt piastowskich z linii opolskiej w XIII w. Do 1380 r. był warownią graniczną na granicy Śląska i Moraw, a w późniejszym czasie, gdy Śląsk Cieszyński został zhołdowany przez królów czeskich, stał się siedzibą administracji.