Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 2 gru 2019 · Działanie niską temperaturą na skórę wywołuje reakcje zapalną organizmu, co z kolei przyczynia się do uszkodzenia komórek tłuszczowych. W końcowym etapie są one trwale usuwane z organizmu przez wątrobę. Zabieg może być stosowany do pozbycia się tkanki tłuszczowej z brzucha, ramion, podbródka, pośladków, ud, bioder oraz pleców.

  2. 3 sty 2019 · Zamrożenie powinno nastąpić zaraz po śmierci. Ciało schładza się wtedy za pomocą ciekłego azotu, a w temperaturze -196 st. C organizm zostaje wprowadzony w stan biostazy ( kriostazy w przypadku krioniki). Pod wpływem zimna zatrzymane zostają wszelkie zachodzące w tkankach procesy chemiczne.

  3. Zamrażanie produktów żywnościowych – jedna z najkorzystniejszych pod względem biologicznym form utrwalania żywności. Pozwala w maksymalnym stopniu zachować odżywcze, dietetyczne i organoleptyczne walory świeżych produktów. Proces ten polega na szybkim doprowadzeniu produktu do temperatury ok. -30 °C, po czym następuje ...

  4. Krioanalgezja (lub: kriolezja) to unowocześniony zabieg z zakresu krioterapii, który polega na zwalczaniu bólu za pomocą substancji chłodzących, np. ciekłego tlenku azotu lub dwutlenku węgla. Nie należy mylić go jednak z zabiegiem wykonywanym w ramach fizykoterapii, podczas którego schładza się skórę tlenkiem azotu w postaci pary.

  5. 4 kwi 2019 · Kriolezja to metoda leczenia bólu polegająca na zamrożeniu nerwu, a więc blokadzie przewodnictwa impulsów czuciowych. Wskazaniem do zabiegu kriolezji są głównie bóle w neuralgii. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i trwa do 60 minut. Efektem jest ustąpienie dolegliwości bólowych i znaczna poprawa samopoczucia pacjenta.

  6. 29 mar 2021 · Co to jest kriokoagulacja? Kriokoagulacja to metoda kriochirurgii, będącej częścią krioterapii, polegająca na płytkim zniszczeniu chorej lub zbędnej tkanki bez naruszenia jej ciągłości. Dzieje się tak w konsekwencji zamrożenia, to jest poddania tkanki działaniu ujemnych i bardzo niskich temperatur.

  7. 24 sie 2022 · Zamrażanie żywności to jedna z metod konserwacji, która pozwala spowolnić tempo rozkładu, wydłużając jej żywotność. Uważaj jednak – zamrażanie tylko zatrzymuje dalsze pogorszenie jakości pokarmu, nie może tego naprawić. Zamrażanie żywności szybko generuje mniejsze kryształki lodu i pomaga zachować strukturę komórkową produktu.