Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zanokcica gniazdowa to atrakcyjna paproć doniczkowa, która doda tropikalnego akcentu każdemu wnętrzu. Nadaje się do uprawy całorocznej w mieszkaniu i nie wymaga zimowego okresu spoczynku. Zobacz jak wygląda prawidłowa pielęgnacja zanokcicy gniazdowej uprawianej w doniczce.

  2. 28 paź 2020 · Zanokcica gniazdowa to epifit – żyjąca najczęściej na innych roślinach, które pełnią rolę podpory, a składniki pokarmowe czerpie z powietrza. Wymagania i uprawa. Stanowisko dla zanokcicy gniazdowej to półcień – na słońcu szybko marnieje i choruje. Powinniśmy uważać, aby temperatura wahała się pomiędzy 16, a 25°C.

  3. 29 gru 2016 · Za­nok­ci­ca gniaz­do­wa (łac. Asple­nium nidus L.) jest ga­tun­kiem eg­zo­tycz­nej pa­pro­ci na­le­żą­cej do: gro­ma­dy pa­prot­ni­ki (łac. Pte­ri­do­phy­ta ), klasy pa­pro­cie (łac. Po­ly­po­diop­si­da ), pod­kla­sy pa­pro­cie cien­ko­za­ro­dnio­we (łąc. Lep­to­fi­li­ci­dae ), rzędu za ...

  4. Niepodlewam. Inne nazwy: Asplenium gniazdowa, Asplenium nidus, Śledzionka. Pochodzenie: Azja, Australia. Cechy: paproć. Zanokcica gniazdowa to paproć doniczkowa. Nadaje się do uprawy na parapetach i w oranżeriach. Jest łatwa w uprawie. Wysokość: 50-70 cm. W naturalnym środowisku osiąga nawet ponad metr wysokości.

  5. 23 lis 2022 · Spis treści. Jak wygląda zanokcica gwiazdowa. Paproć ta jako roślina doniczkowa może dorastać do 70 cm wysokości. Ma charakterystyczne, niezwykle ciekawe liście, które są długie, lancetowate, dość szerokie (10-15 cm) a przy tym mocno pomarszczone i potrafią się jeszcze przy końcach rozszczepić.

  6. 27 kwi 2023 · Zanokcica gniazdowa naturalnie rośnie w podzwrotnikowych lasach Indii czy Australii. Jest epifitem – rośliną, która żyje, podobnie jak storczyki, na innych roślinach. Składniki odżywcze czerpie za pomocą korzeni powietrznych. W Polsce zanokcica gniazdowa jest coraz bardziej popularna jako efektowna roślina domowa.

  7. 13 cze 2022 · Zanokcica to bardzo dekoracyjna paproć o wzniesionym, rozłożystym pokroju. W naturze występuje jako epifit. Oznacza to, że rośnie na innych roślinach, a dokładniej na koronach drzew. Natomiast w warunkach domowych, uprawia się ją po prostu w doniczkach, uzyskując efektowną ozdobę wnętrza.