Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zasada humanitaryzmu – jedna z naczelnych zasad prawa karnego i prawa karnego wykonawczego. Wyrażona jest w art. 3 Kodeksu karnego, art. 4 Kodeksu karnego wykonawczego i art. 12 § 1 Kodeksu karnego skarbowego. Oparcie znajduje także w Konstytucji RP (art. 40) i aktach międzynarodowych (art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i ...

  2. Humanitaryzm. Humanitaryzm: Kierunek etyczno-społeczny we Francji w pierwszej połowie XIX w., propagujący hasła egalitaryzmu, braterstwa i ideę ciągłego doskonalenia się rodzaju ludzkiego. Termin wywodzi się od nazwy pisma „Journal humanitaire”.

  3. 4 kwi 2022 · Zasada humanitaryzmu. Najwyższą wartością humanitarną jest życie i zdrowie każdego człowieka. Zasada ta skupia się na zapobieganiu ludzkiemu cierpieniu. Dotyczy ono łagodzenia skutków wojennych i niesienia pomocy potrzebującym w trakcie konfliktu zbrojnego.

  4. 13 lip 2021 · Zatem czymże jest zasada humanitaryzmu? Jak już zasygnalizowano na wstępie, reguła (zasada) humanitaryzmu stanowi zespół pewnych niezależnych od dłużnika okoliczności rozpatrywanych przez pryzmat sytuacji bytowej (życiowej) konsumenta , np. choroba współmałżonka lub innego członka rodziny tudzież samego dłużnika. Inne przykłady:

  5. Podstawowe zasady międzynarodowego prawa humanitarnego to: humanitaryzm, rozróżnianie, konieczność wojskowa, zapobieganie zbędnym cierpieniom oraz proporcjonalność. Zespół do spraw Międzynarodowego Prawa Humanitarnego został powołany na podstawie Zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 maja 2004 r.

  6. 2 lis 2010 · Zasada humanitaryzmu w Kodeksie karnym wykonawczym uregulowana została przede wszystkim w art. 4. Zgodnie z jego treścią, kary, środki karne zabezpieczające i zapobiegawcze wykonuje się w sposób humanitarny z poszanowaniem godności ludzkiej skazanego.

  7. Międzynarodowe prawo humanitarne (MPH), zwane także prawem konfliktów zbrojnych, jest częścią międzynarodowego prawa publicznego. Chroni ono osoby nieuczestniczące i przestające uczestniczyć w konfliktach zbrojnych, a także ogranicza metody i środki prowadzenia tych konfliktów.