Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. TL;DR. Zasada ostrożności jest jedną z głównych zasad rachunkowości, mającą na celu uniknięcie zniekształcenia wyniku finansowego. Istnieją dwie interpretacje zasady: klasyczną i przyjętą przez Komitet Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

  2. 10 paź 2021 · Zasada ostrożnej wyceny to jedna z nadrzędnych zasad rachunkowości nakazująca wyceniać zasoby majątkowe danej jednostki oraz źródła ich pochodzenia w taki sposób, żeby wynik finansowy nie uległ zniekształceniu. O stosowaniu tej zasady stanowi w Polsce ustawa o rachunkowości, a dokładniej, art. 7 ust. 1.

  3. 31 mar 2022 · Wykupienie takich produktów ubezpieczeniowych to wyraz przezorności i zdrowego rozsądku. Czy jesteś kierowcą, rowerzystą, pasażerem czy pieszym na trasie obowiązuje Cię zasada szczególnej ostrożności. W tym artykule dowiesz się, jak przepisowo się poruszać i zmniejszyć ryzyko kolizji.

  4. Zasada ostrożnej wyceny (zasada ostrożności) – jedna z nadrzędnych zasad rachunkowości, która nakazuje wyceniać zasoby majątkowe jednostki i źródła ich pochodzenia, tak aby nie spowodować zniekształcenia wyniku finansowego . Ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. formułuje tę zasadę w art. 7 ust. 1:

  5. Zasada ostrożności została opisana w art. 4, art. 7, art. 28, art. 31, art. 35b ustawy o rachunkowości. Zobowiązuje jednostki do uwzględnienia w wyniku finansowym, bez względu na jego wysokość, m.in. zmniejszenie wartości użytkowej lub handlowej składników aktywów, wykorzystując zastosowanie odpisów amortyzacyjnych i ...

  6. KLUCZOWE ZAGADNIENIA. Zasada ostrożności wymieniona jest w art. 191 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Poprzez możliwość podejmowania decyzji dotyczących działań zapobiegawczych w obliczu zagrożenia, można dzięki niej zapewnić wysoki poziom ochrony środowiska.

  7. 31 gru 2022 · Ogólne określenie zasady ostrożności znajduje się w art. 7 ust. 1 ustawy o rachunkowości stanowiącym, że poszczególne składniki aktywów i pasywów wycenia się, stosując rzeczywiście poniesione na ich nabycie (wytworzenie) ceny (koszty), z zachowaniem zasady ostrożności.