Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zasada zachowania energii stanowi, że suma wszystkich rodzajów energii w układzie izolowanym jest stała. Wynika z tego, że energia nie może powstać z niczego, nie może też zniknąć z układu. Możliwe są przemiany energii wewnątrz układu, ale energia całkowita jest stała.

  2. Zasada zachowania energii, pędu i momentu pędu. Dla kogoś, kto zapoznał się z zastosowaniami pojęcia energii, na przykład w tej historii o energii atakującego słonia, zachowanie energii może być niespodzianką. Na przykład, w zderzeniach często się zdarza, że energia kinetyczna wcale nie jest stała.

  3. Zasada zachowania energii. Zasada zachowania energii mechanicznej to jedna z najważniejszych zasad w fizyce. Mówi ona, że w przypadku układu ciał na który nie działają, żadne siły zewnętrzne oraz na ciała nie działają żadne siły oporu, całkowita energia mechaniczna układu pozostaje stała. gdzie: E co początkowa energia ...

  4. zasada zachowania energii mechanicznej – związek z energią kinetyczną i energią potencjalną, pierwsza zasada termodynamiki – związek z energią wewnętrzną, ciepłem i pracą, bilans cieplny – związek z ciepłem oddanym i pobranym przez ciało. Zasada zachowania energii – przykład. Pewne ciało o masie m, znajdujące się ...

  5. Zasada zachowania energii – sformułowane przez Émilie du Châtelet empiryczne prawo fizyki, stwierdzające, że w układzie izolowanym suma wszystkich rodzajów energii układu jest stała w czasie [1].

  6. Doprowadzi nas to do dyskusji nad fundamentalnym prawem fizyki, jakim jest zasada zachowania energii mechanicznej. W dalszych częściach książki, w których będziecie zmagać się z różnymi problemami fizyki, zobaczycie, jak można uogólnić to prawo na więcej typów energii i przemian pomiędzy nimi.

  7. Co wynika z zasady zachowania energii? Energia sama „nie ginie” i magicznie nie powstaje, może tylko zmieniać się z jednej postaci w drugą. Nie jest możliwe zbudowanie maszyny, która mogłaby pracować ciągle bez pobierania energii z zewnątrz (tzw. perpetuum mobile) Siła zachowawcza.