Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zawał serca to stan niedokrwienia mięśnia sercowego, który skutkuje jego martwicą. Najczęściej zawał serca jest konsekwencją miażdżycy tętnic wieńcowych. Głównym objawem zawału jest ból w klatce piersiowej, zwykle bardzo silny, piekący, dławiący, gniotący lub ściskający, który trwa dłużej niż 20 minut i narasta.

  2. 13 wrz 2017 · Typowe objawy mogące świadczyć o zawale mięśnia sercowego to: Ból. ból w klatce piersiowej, zlokalizowany najczęściej za mostkiem, zwykle bardzo silny, piekący, dławiący, gniotący lub ściskający, trwający dłużej niż 20 minut, może pojawić się zarówno w czasie wysiłku fizycznego jak i w spoczynku,

  3. 20 lut 2018 · Zawał mięśnia sercowego to stan, kiedy dochodzi do martwicy serca. Wśród przyczyn tego stanu wymienia się: wysoki poziom „złego” cholesterolu (LDL), nadciśnienie tętnicze czy zapalenie tętnic wieńcowych. Na skutek miażdżycy dochodzi do zamknięcia światła jednej lub kilku tętnic.

  4. Z tego artykułu dowiesz się, jakie objawy mogą wskazywać na zawał serca oraz jakie czynniki sprzyjają powstaniu tej patologii. Sprawdź, na podstawie jakich badań lekarz stawia rozpoznanie oraz na czym polega leczenie zawału mięśnia sercowego. Zawał serca – co to jest?

  5. Co to jest zawał serca? To martwica tkanek mięśnia sercowego spowodowana ich niedotlenieniem na skutek upośledzenia przepływu krwi przez tętnice wieńcowe (naczynia krwionośne zaopatrujące serce w krew). Sytuacja ta powoduje, że komórki serca (kardiomiocyty) przestają prawidłowo pracować, a następnie rozpadają się.

  6. 30 lis 2021 · Zawał mięśnia sercowego (atak serca) to niedokrwienie mięśnia sercowego, rozwijające się na podłożu ograniczenia przepływu krwi przez naczynia wieńcowe lub całkowitego zablokowania przepływu krwi. Do takich nieprawidłowości dochodzi w efekcie rozwoju rozległych zmian miażdżycowych bądź zatoru.

  7. 6 lut 2018 · Najczęstszym i najbardziej charakterystycznym objawem zawału mięśnia sercowego jest ból w klatce piersiowej, który występuje u znacznej większości chorych. Ból jest zlokalizowany za mostkiem, ma charakter gniotący, dławiący i piekący. Trwa dłużej niż 20 minut, a chory często manifestuje go przykładając pięść do klatki piersiowej.