Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zawrócony – polski, telewizyjny komediodramat z 1994 roku w reżyserii Kazimierza Kutza. Film opowiada o człowieku przypadkowo zaplątanym w manifestacje „Solidarności”. Po aresztowaniu przez milicję bohater zmienia się. Stara się znaleźć sobie miejsce w społeczeństwie: bierze aktywny udział w budowie kościoła.

  2. www.filmweb.pl › film › Zawrócony-1994-11958Zawrócony (1994) - Filmweb

    3 maj 1994 · Polska. premiera. 3 maja 1994 (Światowa i polska premiera kinowa) Film zdobył nagrodę Złote Lwy, 2 inne nagrody oraz 1 nominacja. Sprawdź wszystkie nagrody. Obsada filmu Zawrócony. Zbigniew Zamachowski. Tomasz Siwek. Anna Waszczyk. Fela, żona Tomka. Henryk Bista. Naczelnik Biernacki. Stanisław Górka. Dzielnicowy Albin. Zofia Rysiówna. Matka Tomka.

  3. Zawrócony - filmy fabularne, Oglądaj na TVP VOD. Odtwórz. 1994Polskakomedia78m. Tomasz Siwek, prosty robotnik w jednej ze śląskich elektrociepłowni, zostaje wysłany przez swojego szefa na solidarnościowy wiec, gdzie ma szpiegować kolegów z pracy. Zabezpieczający manifestację milicjanci biorą go jednak za opozycjonistę i aresztują.

  4. Film mimo swojej konwencji tragikomicznej, zachowuje jednak to co charakterystyczne w "śląskich" filmach Kutza, tzn. atmosferę rodziny śląskiej, śląskiej tradycji. Jest to gorzka komedia mówiąca o człowieku, który nagle znalazł się w centrum wydarzeń burzących dotychczasowy porządek jego świata.

  5. ZAWRÓCONY. Film fabularny - telewizyjny. Produkcja: Polska. Rok produkcji: 1994. Premiera: 1994. 05. 03. Barwny, 78 min. Lokacje: Katowice (Rynek, cmentarz żydowski przy ul. Kozielskiej 16), Tychy. Kazimierz Kutz nakręcił "Zawróconego" trochę mimochodem.

  6. www.wikiwand.com › pl › ZawróconyZawrócony - Wikiwand

    Zawrócony – polski, telewizyjny komediodramat z 1994 roku w reżyserii Kazimierza Kutza. Film opowiada o człowieku przypadkowo zaplątanym w manifestacje „Solidarności”. Po aresztowaniu przez milicję bohater zmienia się. Stara się znaleźć sobie miejsce w społeczeństwie: bierze aktywny udział w budowie kościoła.

  7. 1g. 18m. Dramat, Komedia. Polska. Główny bohater Tomasz Siwek, członek PZPR za namową partyjnego zwierzchnika udaje się manifestację aby szpiegować kolegów z pracy. W czasie wiecu daje ponieść się emocjom i wraz ze wszystkimi zaczyna śpiewać pieśń "My chcemy Boga".