Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 6 cze 2023 · Obie choroby kur niosek powodują spadek produkcji nieśnej, a co za tym idzie – straty finansowe dla hodowcy. W poniższym artykule przypomnimy, co powoduje charczenie u kur, jakie mogą być dodatkowe objawy i jak im zapobiegać.

  2. 10 lip 2021 · Ashwagandha – właściwości. Ashwagandha wykazuje szereg właściwości leczniczych. Działa przeciwbakteryjnie na szczepy Gram-dodatnie (np. Staphylococcus aureus) i Gram-ujemne (np. Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae ).

  3. 25 lip 2017 · Kury nioski najpopularniejsze gatunki. Kury Rhode Island Red. – rasa wywodzi się z XIX-wiecznej Ameryki. Jest to typowo użytkowana rasa drobiu, z przeznaczeniem na produkcję jaj i mięsa. Kury tej rasy ważą ok. 2 kg. Zapewniają dość dobrą wydajność nieśną, produkując od 200 do 230 jaj rocznie.

  4. 31 maj 2023 · lek. Ewelina Stefanowicz. Objawy czerwienicy prawdziwej są bardzo nieswoiste, a gama możliwych dolegliwości jest bardzo szeroka. Ponadto rodzaj i nasilenie symptomów zależą od zaawansowania choroby, a konkretnie od liczby i stężenia krwinek czerwonych.

  5. 2 gru 2021 · Objawy mogą być bardzo różne dlatego zakrzepica, jest uznawana za podstępną chorobę, jednak najczęściej występują: obrzęki i bóle nóg, ociężałość i uczucie zmęczenia, nudności i bóle brzucha, wodobrzusze, powiększenie wątroby i śledziony, ból w klatce piersiowej, zmniejszona wydolność organizmu nawet na niewielki ...

  6. W Polsce największym uznaniem cieszy się hodowla kur niosek. Najchętniej hodowaną rasą jest karmazyn, równie często wybierane są zielononóżki czy Leghorny. Warto zadbać, aby zwierzęta pochodziły z dobrego źródła. Nie należy kupować niosek o nieznanym pochodzeniu, gdyż ptaki mogą być zarażone chorobami.

  7. 24 gru 2023 · W fermowym żywieniu niosek nie ma w zasadzie różnicy pomiędzy sezonem zimowym i letnim. Zwierzęta maja tu stworzone stabilne warunki środowiska, zatem mogą one przez cały rok otrzymywać tą samą mieszankę paszową, a jej skład zależy co najwyżej od fazy nieśności. Inaczej jest w przypadku chowu przydomowego.