Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbigniew Bolesław Ryszard [1] Herbert (ur. 29 października 1924 we Lwowie, zm. 28 lipca 1998 w Warszawie) – polski poeta, eseista, dramaturg, twórca cyklu poetyckiego „ Pan Cogito ”, autor słuchowisk; pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof .

  2. Zbigniew Herbert (1924-1998), po­eta, pi­sarz i ese­ista, za­li­cza­ny do naj­wy­bit­niej­szych pi­sa­rzy pol­skich i eu­ro­pej­skich XX stu­le­cia. Zbigniew Herbert - biografia krótka. Zbigniew Herbert przy­szedł na świat we Lwo­wie, w ro­dzi­nie in­te­li­genc­kiej wy­wo­dzą­cej się z Wiel­kiej Bry­ta­nii lub z Au­strii.

  3. 28 lip 2023 · Zbigniew Herbert. Krótka, szkolna notatka. Żył lat 74. Urodził się 28 października 1924 roku, a zmarł 28 lipca 1998 roku. W dzieciństwie mieszkał we Lwowie i z tym miastem był mocno związany. Jego pierwsze „małe” debiuty to wiersze „Napis”, „Pożegnanie września” i „Złoty środek”.

  4. 28 lip 2023 · Zbigniew Herbert, zdaniem niejednej osoby, jak mało kto zasługiwał na otrzymanie litarckiej Nagrody Nobla. Nie doczekał jej jednak. Co więcej, przez dłuższy czas odsuwany był na dalszy plan. Za wzór podawano Czesława Miłosza czy Wisławę Szymborską.

  5. Zbigniew Herbert (1924-1998) – jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, eseista, dramaturg. Urodził się we Lwowie. Jego ojciec, profesor ekonomii, był dyrektorem banku. W 1943 r., podczas niemieckiej okupacji we Lwowie, Herbert zdał maturę, a później przez pewien czas studiował tam polonistykę na tajnych kompletach.

  6. Poeta i eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk, pisarz o wielkim dorobku, wyjątkowym autorytecie artystycznym i moralnym, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku.

  7. Zbigniew Herbert - biografia. Poleca: 95/100 % użytkowników, liczba głosów: 698. Zbigniew Herbert urodził się 29 października 1924 r. we Lwowie. Jego rodzina przybyła do Galicji z Wiednia, a była pochodzenia angielskiego. Przed wybuchem wojny Herbert uczęszczał do VIII Państwowego Gimnazjum, a potem Liceum im. Króla Kazimierza ...