Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Jezioro Włocławskie [1] (Zbiornik Włocławski) – sztuczne jezioro na środkowej Wiśle, powstałe w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka. Zbiornik Włocławski jest największym pod względem powierzchni sztucznym zbiornikiem w Polsce.

  2. Jezioro Włocławskie (tzw. Zalew Włocławski, Zbiornik Włocławski) – sztuczny zalew na środkowej Wiśle, powstały w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka. Zbiornik Włocławski jest największym pod względem powierzchni sztucznym zbiornikiem w Polsce.

  3. Zalew Włocławski, nazywany również Jeziorem Włocławskim, jest największym pod względem powierzchni sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Powstał w latach 70. XX w. w Kotlinie Płockiej przez spiętrzenie Wisły pod Włocławkiem. Zalew rozciąga się od Płocka do Włocławka, pomiędzy 632 a 675 km biegu Wisły.

  4. To największy sztuczny zbiornik w województwie kujawsko – pomorskim powstałe w latach 70. XX w. w Kotlinie Płockiej przez spiętrzenie Wisły pod Włocławkiem. Jego powierzchnia wynosi 75 km kwadratowych, objętość 408 mln m sześciennych, szerokość do 2500 m, długość sięga ok. 58 km. (21,7 km na terenie województwa).

  5. Jezioro Włocławskie – sztuczne jezioro na środkowej Wiśle, powstałe w 1970 r. ze spiętrzenia wód na zaporze wodnej we Włocławku. Rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka. Zbiornik Włocławski jest największym pod względem powierzchni sztucznym zbiornikiem w Polsce. () Więcej.

  6. Zalew Włocławski to istny raj dla wędkarzy, którzy realizują swoją pasję łowiąc sandacze, okonie, płocie, sumy, łososie, a w sierpniu – węgorze. Imponująco prezentuje się także liczba ptactwa wodnego. Spośród ponad 200 gatunków łatwo jest zaobserwować chociażby łabędzie, kaczki czy mewy.

  7. We wschodniej części miasta wody Wisły są spiętrzone zaporą, tworząc tzw. Zbiornik Włocławski (Jezioro Włocławskie). Kolejna ważna rzeka to Zgłowiączka (6,5 km odcinek na terenie miasta), której ujście do Wisły w X wieku stało się miejscem lokalizacji grodu książęcego.