Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Lista symboli matematycznych. Lista symboli matematycznych – artykuł zawierający listę podstawowych symboli i oznaczeń matematycznych. Wiele symboli może być zaprzeczonych przez ich przekreślenie lub przekreślenie ich części, np. oznaczający brak przynależności do zbioru jest zaprzeczeniem symbolu oznaczającego przynależność ...

  2. Co to jest zbiór w matematyce. Zbiór w matematyce jest to koncepcja, która służy do grupowania i organizowania obiektów. Zbiór składa się z elementów, które są pojedynczymi obiektami lub liczbami, które mogą być ze sobą powiązane w pewien sposób. Koncepcja zbioru jest fundamentalna w matematyce i ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach.

  3. Oznaczenia i symbole matematyczne. W matematyce stosuje się wiele symboli. W poniższej tabeli zostały zestawione wszystkie symbole matematyczne stosowane w niniejszym kursie wraz z ich wyjaśnieniami. Grecki alfabet. Bardzo często w matematyce i fizyce stosuje się dla oznaczeń różnych wielkości litery alfabetu greckiego.

  4. Zbiór symboli teorii mnogości i prawdopodobieństwa z nazwą i definicją: zbiór, podzbiór, suma, przecięcie, element, liczność, zbiór pusty, zbiór liczb naturalnych / rzeczywistych / zespolonych

  5. Teoria mnogości, teoria zbiorów – dział matematyki zaliczany do jej działów podstawowych (fundamentalnych); bada on zbiory, zwłaszcza te nieskończone, a także ich uogólnienia jak klasy. Zbiory były rozważane przez ludzi od czasów niepamiętnych, a o nieskończoności zaczęto pisać najpóźniej w starożytnej Grecji.

  6. Zbiory - opis. Przydatne kalkulatory i narzędzia. Działania na zbiorach. Zbiór to pierwotne pojęcie matematyczne, oznacza to, że pojęcia tego nie definiujemy. Jest to pewna całość złożona z pewnej ilości obiektów, zbiór liczb całkowitych, zbiór długopisów w piórniku, zbiór butów w szafce. Zbiory oznaczamy zawsze wielkimi literami alfabetu.

  7. ZBIORY - POJĘCIA WSTĘPNE. Zbiór jest jednym z pierwotnych pojęć matematycznych, a więc pojęciem nie definiowanym. Używane jest we wszystkich działach matematyki, podobnie jak w mowie potocznej, w znaczeniu kolekcji określonych obiektów np. zbiór uczniów w klasie, zbiór liczb pierwszych, zbiór rozwiązań nierówności itp.