Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zespół częściowej niewrażliwości na androgeny rozpoznaje się, gdy stopień niewrażliwości na androgeny u osobnika z kariotypem 46,XY jest na tyle duży, że częściowo zapobiega maskulinizacji narządów płciowych, ale nie jest na tyle duży, by całkowicie zapobiec maskulinizacji narządów płciowych.

  2. 2 paź 2023 · Zespół niewrażliwości na androgeny, dawniej nazywany zespołem feminizujących jąder, jest wrodzonym zaburzeniem rozwoju płciowego. W schorzeniu tym dochodzi do mutacji w obrębie genu, który odpowiedzialny jest za syntezę receptora dla androgenów, czyli białka, dzięki któremu hormony mogą oddziaływać na docelową komórkę.

  3. 27 sty 2021 · Androgeny to hormony odpowiedzialne głównie za formowanie narządów płciowych. Pełnią one kluczową rolę na wielu płaszczyznach, mają spory wpływ na budowę ciała, rozwój tkanki mięśniowej czy też poziom libido. Występują u obu płci. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Dlaczego są one tak ważne dla organizmu?

  4. 26 paź 2023 · Zespół niewrażliwości na androgeny. Mniej więcej 1 na 20 000 osób cierpi na dziedziczny zespół niewrażliwości na androgeny (znany też jako zespół Morrisa lub pod angielską nazwą androgen insensitivity syndrome– AIS). Zaburzenie to związane jest z mutacją genu kodującego receptor androgenowy.

  5. 1. Osoby z całkowitą niewrażliwością na androgeny (ang. complete androgen insensitivity syndrome – CAIS) mają kariotyp męski 46,XY i jądra, ale żeńskie zewnętrzne narządy płciowe, brak wewnętrznych narządów płciowych i żeńską identyfikację płciową.

  6. Zespół częściowej niewrażliwości na androgeny. Kod Orpha: 90797 Kod OMIM: 312300. Opis choroby. Polish. Pobierz sekcję do PDF. Definicja.

  7. Zespół niewrażliwości na androgeny (AIS) to rzadka choroba, która wpływa na rozwój narządów płciowych i narządów rodnych dziecka. Dziecko urodzone z AIS jest genetycznie płci męskiej, ale zewnętrzny wygląd jego genitaliów może być żeński lub gdzieś pomiędzy mężczyzną a kobietą.