Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 20 lut 2020 · Co to jest PCOS? Kobiety z zespołem wielotorbielowatych jajników, mają hiperandrogenizm jajników , który oprócz problemów z płodnością, nadmiernego owłosienia, trądziku i ł ysienia androgenowego prowadzi do rozwoju otyłości brzusznej i jej niekorzystnych konsekwencji metabolicznych.

  2. 8 mar 2021 · Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest zaburzeniem dotyczącym kobiet w wieku rozrodczym. Nazwa zespołu pochodzi od charakterystycznego obrazu jajników w USG, w których występuje wiele pęcherzyków.

  3. 26 wrz 2023 · Zespół policystycznych jajników to choroba znana też jako: PCOS – od ang. Polycystic Ovary Syndrome, zespół wielotorbielowatych jajników, androgenizm jajnikowy. Charakteryzuje się zaburzeniami równowagi hormonalnej w organizmie, a jej bezpośrednią przyczyną jest nadmierna produkcja hormonów oraz wzrastające w jajnikach pęcherzyki.

  4. 10 wrz 2019 · PCOS można rozpoznać, jeżeli w jajniku znajduje się 20 pęcherzyków o średnicy od 2 do 9 mm lub jeśli objętość jajnika wynosi 10 cm3. Jak leczyć zespół policystycznych jajników? Leczenie PCOS polega na usunięciu przyczyny choroby, czyli zaburzeń hormonalnych.

  5. 16 kwi 2021 · Zespół policystycznych jajników ( wielotorbielowatość jajników) to zespół zaburzeń hormonalnych prowadzących do braku owulacji. Występuje u kobiet w wieku reprodukcyjnym (szacuje się, że może dotyczyć aż 15% z nich). Rozpoznanie PCOS wymaga spełnienia 2 z 3 poniższych kryteriów:

  6. 4 lut 2021 · Zespół policystycznych jajników (PCOS) jest najczęstszym zaburzeniem endokrynologicznym u kobiet w wieku rozrodczym i może ono dotyczyć nawet do 20% z nich. Jak przebiega PCOS i jak go rozpoznać? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie z wielotorbielowatości jajników? Zespół policystycznych jajników – co to jest PCOS?

  7. 11 mar 2023 · PCOS, czyli zespół policystycznych jajników, to wieloczynnikowe zaburzenie endokrynologiczne, dotykające wiele kobiet na całym świecie. Nieleczone prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym zaburzenia cyklu menstruacyjnego, a w skrajnych przypadkach – niepłodności. Podejrzewasz u siebie PCOS?