Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 5 kwi 2017 · Jak zorganizować zgromadzenie. REKLAMA. O zamiarze zorganizowania zgromadzenia należy powiadomić organ gminny w drodze zawiadomienia. Należy to zrobić w taki sposób aby wiadomość dotarła do organu nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia.

  2. Co to są zgromadzenia. Art. 3. ust. 1 ustawy - Prawo o zgromadzeniach. Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.

  3. 2. CZYM JEST ZGROMADZENIE? Do uznania zgrupowania osób za „zgromadzenie” konieczne jest łączne spełnienie dwóch warunków: 1) miejsce zgromadzenia – zgromadzenie musi obywać się na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w okre-ślonym miejscu (nie może więc odbywać się np. w budynku lub miejscu,

  4. Prawo o zgromadzeniach. Dziennik Ustaw. Dz.U.2022.1389 t.j. Akt obowiązujący. Wersja od: 1 lipca 2022 r. USTAWA. z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach. Rozdział 1. Przepisy ogólne. Art. 1. [Przedmiot ustawy] Ustawa reguluje zasady i tryb organizowania, odbywania oraz rozwiązywania zgromadzeń. Art. 2.

  5. Ustawa – Prawo o zgromadzeniach definiuje zgromadzenie jako zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych [2] . Na wolność zgromadzeń składa się:

  6. Termin zawiadomienia o zamiarze zorganizowania zgromadzenia. 1. Organizator zgromadzenia zawiadamia organ gminy o zamiarze zorganizowania zgromadzenia w taki sposób, aby wiadomość dotarła do organu nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia. 2.

  7. 29 paź 2021 · Zgodnie z artykułem 3 ust. 1 polskiej ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach, zgromadzeniem jest zgrupowanie osób: na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób; w określonym miejscu; w celu odbycia wspólnych obrad; lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.