Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 1 gru 2023 · Ziemiojad brazyliski, ciekawa ryba o nietypowym zabarwieniu, a także opis gatunku, wymagania hodowlane oraz zdjęcia i cena rybki. Opublikowano: 01.12.2023 r., 4:00 | Autor: Kinga Smyk. Podstawowe informacje o ziemiojadach nie uwzględniają ich fascynującego zachowania, wyglądu, nawyków i relacji między osobnikami w grupie.

  2. Ziemiojad brazylijski [3] ( Geophagus brasiliensis) – gatunek ryby z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae). Bywa hodowany w akwariach . Występowanie. Ziemiojad brazylijski występuje w wodach słodkich i słonawych na atlantyckich wybrzeżach wschodniej i południowej Brazylii i Urugwaju [2] . Morfologia.

  3. Podstawowe fakty dotyczące Ziemiojad brazylijski: długość życia, mapa rozmieszczenia i siedlisk, styl życia i zachowania społeczne, zwyczaje godowe, dieta i odżywianie, wielkość i status populacji.

  4. Ziemiojad Brazylijski (Geophagus brasiliensis) Występowanie: Wybrzeża Oceanu Atlantyckiego na wysokości Brazylii. Charakterystyka: Ziemiojady mają zielonkawo-szare ubarwienie, na którym odznaczają się wyraźnie jasne perłowe plamy. Stąd też popularnie gatunek ten jest nazywany ziemiojadem perłowym.

  5. Charakterystyka: Ziemiojad brazylijski to przedstawiciel dużych południowoamerykańskich pielęgnic. Ich naturalne terytorium to przybrzeżne wody Brazylii i Urugwaju. Ziemiojady mają zielonkawo-szare ubarwienie, na którym odznaczają się wyraźnie jasne perłowe plamy.

  6. Opis. Ziemiojad brazylijski – Geophagus brasiliensis. Cechą charakterystyczną ziemiojada jest przekopywanie dna w poszukiwaniu pożywienia. W porównaniu z innymi ziemiojadami jest on spokojnym gatunkiem, mimo swoich rozmiarów jakie osiąga. Jest on tolerancyjnym gatunkiem wobec parametrów wody.

  7. Choć ziemiojad brazylijski jest rybą terytorialną, toleruje jednak inne osobniki. Pary powinny się kojarzyć w sposób naturalny z większej grupy. Niedobrze dobrana para zjada ikrę. Największa długość dorosłego osobnika tej ryby wynosi 27,5 cm. Ziemiojad brazylijski jest wszystkożerny. Ryba ta pochodzi z Brazylii.