Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zimorodek zwyczajny jest królem wśród rybaków. Tajemnica wyjątkowości zimorodka zwyczajnego. Zimorodek zwyczajny to urodziwy samotnik. Do gatunku Alcedo atthis należy obecnie 7 podgatunków, z których każdy zasiedla inny teren, od południowej Norwegii, przez północną Afrykę po Japonię.

  2. Zimorodek występuje w zależności od podgatunku: A. atthis ispida – płd. Norwegia, Wyspy Brytyjskie i Hiszpania (z wyjątkiem płd. i wsch. części), na wsch. do zach. Rosji i Rumunii; zimuje na południe po płd. Portugalię, płn. Afrykę, Cypr i Irak; zimorodek (zwyczajny), zimorodek (A. atthis atthis) – płn.-zach. Afryka i płd ...

  3. 13 lip 2023 · Zimorodek zwyczajny występuje najczęściej w Polsce na całym niżowym obszarze kraju. Jest to ptak lęgowy, spotykany w różnych regionach, głównie w okolicach czystych, wolno płynących strumieni, rzek i jezior, które są porośnięte roślinnością brzegową. Dolina Baryczy – tutaj zimorodki czują się jak ryby w wodzie! To ...

  4. 6 kwi 2018 · Zimorodek jest ptakiem całorocznym i zostaje w Polsce na zimę. Głos Zimorodka: przenikliwy, długi gwizd tjiiit, niekiedy kilkakrotnie i w różnych tonacjach powtarzany, tworzy pewien rodzaj śpiewu. Czym żywi się Zimorodek? Zimorodek wybiera drobne rybki i owady, na które czatuje, wytrwale siedząc na gałązce lub kołku nad lustrem wody.

  5. 1 lut 2024 · Zimorodek pospolity (Alcedo atthis) to niewielki, kolorowy ptak z rodziny zimorodków. Jego ciało mierzy 16-19 cm długości, natomiast rozpiętość skrzydeł wynosi 24-26 cm. Mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów wzbudza prawdziwy zachwyt i podziw. Wszystko za sprawą jego barwnego upierzenia, które wygląda naprawdę imponująco.

  6. 24 sie 2023 · Ciekawostki o zimorodku. Zimorodek podczas polowania. Jak wygląda zimorodek? To, co najbardziej zwraca uwagę w wyglądzie zimorodka to oczywiście jaskrawe błękitne ubarwienie skrzydeł, głowy i wierzchu ciała, gdzie wiech jest sporo jaśniejszy niż pozostały błękit.

  7. 19 maj 2013 · Pożywienie. Zjada głównie małe rybki, na które czatuje na gałęzi. Nurkuje po nie pod wodę. Pod wodą przebywa krótko. Zjada też wodne owady. Rozmnażanie. Gniazdo zakłada w norze w urwistym brzegu, czasem daleko od wody. Zimorodek buduje ją sam, od kilku dni do kilku tygodni.