Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Każda wybita moneta, niezależnie od kruszcu, z jakiego została wykonana oraz kraju czy okresu, ma swój znak rozpoznawczy – znak mennicy. Tym samym jest to podstawowa informacja dla inwestora, kto odpowiada za jej wyprodukowanie i wpuszczenie na rynek.

  2. Znak menniczy – oznaczenie mennicy, w której została wybita moneta, jej pracowników – mincmistrzów, mincerzy i probierzy lub urzędników odpowiadających za skarb państwa. Znak wyrażany najczęściej w postaci jednej lub kilku liter umieszczanych na monecie, a także znak figuralny.

  3. Znak menniczy, czyli symbol mennicy na monecie lub sztabce. Wie o nim każdy kolekcjoner, a także powinien znać go każdy inwestor – znak menniczy jest bardzo ważnym elementem umieszczanym na sztabkach i monetach. Czym dokładnie są znaki mennicze i jakie mają one przeznaczenie? Gdzie można je znaleźć? Czym jest znak menniczy?

  4. 6 gru 2022 · Znak menniczy jest jedną z form zabezpieczenia przed fałszerstwem, mającą na celu ułatwienie identyfikacji oryginalnych monet. Jak powinien wyglądać znak menniczy? Czy umieszczany jest na każdej monecie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Po co stosuje się znaki mennicze?

  5. 27 cze 2008 · Znaki te określane są mianem menniczych lub mincerskich. Należą one również do cech metrykalnych stempla i były zapewne przeznaczone dla wąskiego grona osób, które nadzorowały działalność mincerzy. Stąd też znaki te są umowne, przez co wielu z nich dziś nie potrafimy odczytać.

  6. 18 lis 2022 · Znak mennicy to symbol, który wyrażany był zazwyczaj w postaci jednej bądź kilku liter. Współcześnie, najczęściej spotykane monety zawierają wspomniany już wcześniej znak łączący litery M i W, który oznacza nic innego jak dawną Mennicę Warszawską.

  7. Znak menniczy - znak na monecie, zwykle litera lub symbol, który identyfikuje mennicę w której dana moneta została wybita. Znak wodny - to prawdopodobnie najdoskonalszy ze sposobów zabezpieczenia papieru przed fałszerstwem. SKRÓTY NUMIZMATYCZNE: ø / śr. - średnica abp - arcybiskup Ag – srebro (łac. argentum) Al – aluminium (glin ...