Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 2 mar 2024 · Znamiona łojowe to rzadki rodzaj zmian skórnych, które zazwyczaj bywają zlokalizowane na twarzy, szyi lub skórze głowy. Przeważnie znamię łojowe jest obecne na skórze już w momencie narodzin, a z wiekiem może ulec powiększeniu i pogrubieniu. Jak wygląda diagnostyka tej zmiany?

  2. Znamię łojotokowe to jedna z nazw określająca tzw. brodawki starcze lub brodawki łojotokowe. Jest to łagodna zmiana nowotworowa, która zwykle pojawia się u kobiet i mężczyzn w dojrzałym wieku – najczęściej około 50-60 roku życia. Brodawka łojotokowa zwykle nie jest groźna, ale stanowi poważny defekt kosmetyczny.

  3. Łojotok - co to jest i jakie są jego przyczyny? Łojotok to wzmożone wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe na powierzchnię skóry, najwyraźniejsze w okolicach obfitujących w te gruczoły. Skóra jest tłusta, lśniąca, z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, wypełnionymi masami łojowo-rogowymi.

  4. 30 sty 2024 · Łojotok to wzmożona praca gruczołów łojowych, które odpowiadają za produkcję sebum. Najwięcej gruczołów łojowych znajduje się w owłosionej skórze głowy, a także twarzy, dlatego łojotok najczęściej występuje w tych miejscach na ciele. Łojotokowi skóry głowy często towarzyszy łupież, zaś twarzy – trądzik.

  5. Co to jest łojotok i jakie są przyczyny? Łojotok to nadmierne wydzielanie łoju (sebum) przez komórki skóry, szczególnie w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Towarzyszy zapaleniu skóry. Stwarza dogodne warunki do namnażania się drobnoustrojów wywołujących choroby skóry.

  6. 6 maj 2019 · Gruczoły łojowe należą do grupy gruczołów wydzielania zewnętrznego. Produkują łój (z łac. sebum), który nie tylko nawilża i natłuszcza skórę, ale również chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Praca gruczołów łojowych jest regulowana przede wszystkim przez hormony.

  7. 3 gru 2021 · Karolina Rybkowska. Ten tekst przeczytasz w2min. Znamię łojowe Jadassohna to częsta wrodzona zmiana skórna. W miarę rozwoju zmiany na jej powierzchni mogą tworzyć się brodawki z tendencją do krwawień i infekcji. Znamię może rozwinąć się w raka podstawnokomórkowego.