Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Znikąd donikąd – polski film wojenny z 1975 roku w reżyserii Kazimierza Kutza. Zdjęcia do filmu powstały w Jaworkach w województwie małopolskim. Treść. Jesień 1945. Wyniszczony walkami oddział Armii Krajowej dowodzony przez porucznika Groźnego działa na terenie Żywiecczyzny, walcząc przeciwko władzy ludowej. Wyrwawszy się z okrążenia zajmuje wieś.

  2. Znikąd donikąd – polski film wojenny z 1975 r. w reżyserii Kazimierza Kutza. Jesień 1945. Wyniszczony walkami oddział Armii Krajowej dowodzony przez porucznika Groźnego działa na terenie ...

  3. donikąd; Zagraj z nami! donikąd. Wielki słownik ortograficzny PWN* donikąd. Słownik języka polskiego PWN* donikąd «do żadnego określonego miejsca, bez wytkniętego celu» Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego* donikąd. Słowniki PWN - zobacz ofertę >>

  4. Tadeusza Różewicza. Kto nie opowiada wojennych mitów bogoojczyźnianych, ten będzie ukamienowany. Wtedy, w tamtych latach, uchodziło to za kolaborację. Były, są i będą świętości, których szargać nie wolno. Oto jak na przestrzeni lat o filmie „Znikąd donikąd” pisali inni:

  5. Dzień dobry, chciałabym zapytać o pisownię nie mniej / niemniej. Jak należy zapisać ten wyraz w takim popularnonaukowym tekście historycznym: „Są podróże znikąd i donikąd. Niektóre urastają do rangi symbolu. Takim wydarzeniem stał się przyjazd Piłsudskiego do Warszawy z magdeburskiej twierdzy.

  6. Rok produkcji: 1975. Premiera: 1975. 08. 15. Gatunek: Film wojenny. Barwny, 2421 m, 85 min. Lokacje: Jaworki. Jesień 1945. Oddział Armii Krajowej dowodzony przez por. Groźnego nie złożył broni, lecz działa na terenie Żywiecczyzny walcząc przeciwko władzy ludowej. Wyrwawszy się z okrążenia oddział zajmuje wieś.

  7. Donikąd czy do nikąd? Poprawna forma. Wyraz kwestii należy zapisywać przez -ii. Donikąd piszemy zawsze łącznie. To jedyna poprawna forma zapisu tego słowa. Donikąd jest jednym słowem, zatem pisownia rozdzielna jest niepoprawna. PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zasady pisowni z ch i h. Kiedy piszemy ch, a kiedy h?