Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Wierzyciel to osoba, która uprawniona jest do uzyskania należności. Z kolei dłużnik jest osobą zobowiązaną do tejże zapłaty. Dowiedz się, czym są należności wymagalne i niewymagalne, krótkoterminowe i długoterminowe. Sprawdź także, jak je odzyskać!

  2. 14 lip 2008 · Odpowiedź prawnika: Zobowiązania wymagalne. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić. Świadczenie to może polegać na działaniu bądź zaniechaniu.

  3. 23 lis 2020 · Jak podano w par. 2 ust. 1 pkt 4, w układzie przedmiotowym prezentowane w nim są „wymagalne zobowiązania ‒ rozumiane jako wszystkie bezsporne zobowiązania, których termin płatności dla dłużnika...

  4. 29 sie 2023 · Definicja zobowiązania wymagalnego. Zobowiązanie wymagalne, znane również jako zobowiązanie egzekwowalne, to takie zobowiązanie, którego spełnienie może być wymuszone przez wierzyciela na dłużniku. Oznacza to, że w momencie nieuregulowania zobowiązania w wyznaczonym czasie, wierzyciel ma prawo skorzystać z różnych środków ...

  5. 24 sie 2018 · Należności wymagalne to takie, gdzie termin zapłaty świadczenia pieniężnego już upłynął. Prezentując istotę należności, zasadne jest porównać należności i zobowiązania .

  6. 28 paź 2011 · Zasadniczo zobowiązania dzielą się na stosunki z oznaczonym, w treści czynności prawnej, terminem spełnienia świadczenia oraz bez oznaczenia takiego terminu. W przypadkach braku terminu zastosowanie ma ogólna reguła zawarta w art. 455 kc, wiążąca wymagalność z faktem wezwania dłużnika do spełnienia świadczenia. REKLAMA.

  7. 7 gru 2021 · Zobowiązanie to stosunek cywilnoprawny, który łączy się bezpośrednio z pojęciem należności. Jest to pojęcie o znaczeniu odwrotnym. O ile należność jest prawem do dochodzenia od dłużnika zwrotu długu, o tyle zobowiązanie jest obowiązkiem dłużnika do wywiązania się z umowy zawartej z wierzycielem.