Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 27 gru 2021 · Zootechnik jest to osoba, która sprawuje opiekę nad zwierzętami w takich miejscach jak ogrody zoologiczne, fermy, schroniska, hodowle, rezerwaty przyrody, stacje badawcze, sklepy zoologiczne. W przeciwieństwie do weterynarza zootechnik pracuje przede wszystkim ze zdrowymi zwierzętami.

  2. 26 sty 2023 · Co to jest zootechnika i jak wyglądają studia na tym kierunku? Zootechnika to nauka o racjonalnym chowie i hodowli zwierząt oraz ich użytkowaniu. Studenci na kierunku zootechniki zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania organizmów i zachodzących w nich procesów fizjologicznych.

  3. Zootechnika. – nauka o racjonalnym chowie i hodowli zwierząt oraz ich użytkowaniu. W zakres zootechniki wchodzą takie dyscypliny jak: genetyka, doskonalenie zwierząt, rozród, żywienie, paszoznawstwo, zoohigiena, mechanizacja produkcji zwierzęcej, ekonomika produkcji zwierzęcej, organizacja produkcji zwierzęcej.

  4. Zootechnik to zawód, który związany jest z hodowlą zwierząt. Osoba pracująca w tym zawodzie musi posiadać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, aby skutecznie zajmować się hodowlą i pielęgnacją zwierząt. W artykule zostaną przedstawione wymagania, obowiązki oraz cechy, które powinien posiadać zootechnik ...

  5. adku.pl › zadania-i-obowiazki-zootechnikaCo robi zootechnik

    30 lis 2023 · Zootechnik to specjalista zajmujący się hodowlą zwierząt. Jego głównym celem jest dbanie o dobrostan i zdrowie zwierząt, a także optymalizacja procesów hodowlanych. Zootechnik prowadzi obserwacje, analizy i badania nad zwierzętami, w celu poprawy jakości i wydajności hodowli.

  6. Czym tak właściwie zajmuje się zootechnik? Ten zawód często mylony jest z pracą weterynarza lub technika weterynarii. Zootechnik zazwyczaj sprawuje nadzór nad zwierzętami w takich miejscach jak fermy, hodowle, ogrody i sklepy zoologiczne, schroniska, stacje badawcze czy też rezerwaty przyrody.

  7. Czym zajmuje się zootechnik? Najważniejszym zadaniem zootechnika jest opieka nad zdrowymi zwierzętami. W jej zakres wchodzi regularne sprawdzanie stanu zdrowia, dbanie o obowiązkowe szczepienia oraz nadzór nad dietą i warunkami życiowymi.