Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 24 maj 2023 · Dzikie zwierzęta futerkoweco to za zwierzęta? Zwierzęta futerkowe to ssaki hodowlane lub dzikie z gatunków wyróżniających się pięknym puszystym i delikatnym futrem. Zalicza się tu łącznie ok. 170 gat. zwierząt.

  2. Zwierzęta futerkowezwierzęta hodowlane lub dzikie z gatunków ssaków, np. zające , króliki , susły , piżmaki , borsuki , foki , kangury , małpy , lisy , szynszyle , sobole , nutrie , psy , koty - łącznie około 170 gatunków [1] , utrzymywane głównie w celu produkcji surowca dla przemysłu futrzarskiego [2] , a także mięsnego ...

  3. 27 gru 2021 · Zwierzęta futerkowe, jak wskazuje na to sama nazwa, to gatunki hodowane dla ich futra. Świadomość społeczna zmienia się tak samo dynamicznie jak moda i dziś znaczenie przemysłu futrzarskiego ulega marginalizacji. Piękno tych gatunków wolimy podziwiać nie w szafach, a w ich naturalnym środowisku.

  4. 2 cze 2023 · Lista zwierząt z futrem. Podsumowując! Wiele zwierząt ma futro pokrywające ich ciała, które służy różnym funkcjom, takim jak kontrola temperatury, a nawet ochrona przed drapieżnikami. Zwierzęta z futrem występują w wielu kolorach i długościach, w zależności od miejsca zamieszkania i stylu życia.

  5. Zwierzęta futerkowe to gatunki zwierząt, które hoduje się na futra. Zgodnie z prawem w Polsce za zwierzęta futerkowe uznaje się następujące gatunki: lis pospolity, lis polarny, norka amerykańska, tchórz zwyczajny, jenot, nutria, szynszyla mała, królik europejski. Na świecie do produkcji futer wykorzystuje się około 200 gatunków.

  6. 1 gru 2023 · Dzikie zwierzęta futerkowe to m.in. lisy, zające, borsuki, jenoty oraz kuny. Obecnie jednak ich znaczenie w przemyśle futrzarskim maleje. Zwierzę żyjące w lesie przestało być atrakcyjne jako źródło skór, bo wysoka jakość skór pochodzących od zwierząt fermowych spowodowała brak opłacalności pozyskiwania ich od zwierząt dzikich.

  7. Zwierzęta futerkowezwierzęta hodowlane lub dzikie z gatunków ssaków, np. zające, króliki, susły, piżmaki, borsuki, foki, kangury, małpy, lisy, szynszyle, sobole, nutrie, psy, koty - łącznie około 170 gatunków, utrzymywane głównie w celu produkcji surowca dla przemysłu futrzarskiego, a także mięsnego i włókienniczego.