Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) – największa polska organizacja harcerska. Powstała na zjeździe 1–2 listopada 1918 z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych (scalenie organizacji z trzech zaborów przebiegało w trudnym okresie formowania się II Rzeczypospolitej i zakończyło pod ...

  2. POZNAJ ZHP. Związek Harcerstwa Polskiego to największa organizacja harcerska w Polsce, która zrzesza ponad 100 000 osób! Koniecznie dowiedz się o niej więcej! CHCESZ ZAPISAĆ SWOJE.

  3. W dniu 22 maja 1911 r. Andrzej Małkowski wydał rozkaz tworzący oficjalnie pierwsze cztery drużyny skautowe we Lwowie (jest to często uznawane jako symboliczny dzień powstania harcerstwa). W zaborze rosyjskim w końcu 1911 r. powstała nielegalna Naczelna Komenda Skautowa skupiająca samorzutnie powstające drużyny.

  4. O nas. PL | EN | FR | ES | DE. Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) jest organizacją wychowawczą dla polskiej młodzieży i dzieci żyjących poza Polską m.in. w Australii, Austrii, Argentynie, Francji, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

  5. Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) na podstawach ponad 100 lat historii, zaczynając od twórcy skautingu Lord Baden-Powell, wspiera wszechstronny rozwój młodzieży w kierunku określonym przez Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie. ZHP liczy ponad 5,000 członków na 4 kontynentach oraz w 12 krajach.

  6. Historia :: Związek Harcerstwa Polskiego. Harcerstwo powstało na tle organizacji niepodległościowych kiedy Polska znajdowała się pod zaborami Prus, Austrii i Rosji. Bezpośredni wpływ na tworzący się Skauting Polski miały organizacje: SOKÓŁ, ELEUSIS i ZARZEWIE. 1910.

  7. Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) – największa polska organizacja harcerska. Powstała na zjeździe 1–2 listopada 1918 z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych. Jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem, otwartym dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.