Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. To nie jest tylko opowieść o wojnie, ratowaniu Żydów i Hitlerze – to bajka o dorastaniu, określaniu samego siebie i sięganiu po to, co pozornie nieosiągalne. Ekranizacja „Złodziejki książek” przyniosła Markusowi Zusakowi duży rozgłos, a samej książce jeszcze większą sławę.

    • Cyrk nocy

      Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej...

  2. Złodziejka książek ( ang. The Book Thief) – powieść australijskiego pisarza Markusa Zusaka z 2005 roku. Dzieło opowiada o losach nastoletniej Liesel Meminger w przededniu i podczas drugiej wojny światowej. Dziewczynka mieszka, wraz z przybranymi rodzicami, w fikcyjnym Molching na przedmieściach Monachium na terenie III Rzeszy.

  3. 17 lis 2023 · Złodziejka książek – ile stron? Wiemy, że dla niektórych z was istotną informacją przed rozpoczęciem lektury jest liczba jej stron. „Złodziejka książek” ma 496 stron. Nie należy do najkrótszych, ale dzięki temu będziecie mogli spędzić z nią więcej czasu, co docenicie po skończeniu czytania.

  4. Złodziejka książek” to powieść, która mało kogo pozostawi obojętnym. Chwilami bawi, a momentami wzrusza niemal do łez. Historia 9-letniej Liesel Meminger, która musi zmierzyć się nie tylko z arcytrudną sytuacją rodzinną, ale i grozą wojny, wzbudza mocne zaciekawienie i chęć poznania dalszych losów dziewczynki.

  5. Złodziej książki - Złodziej książki — to powieść dla młodych dorosłych napisana przez australijskiego autora Markusa Zusaka. To dzieło literatury historycznej ukazało się w 2005 roku, a jego głównymi tematami są: II wojna światowa, śmierć i nazistowskie Niemcy. W 2007 roku otrzymał nagrodę im. Michaela L. Printza.

  6. Złodziejka książek to piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i poświęceniu. Jak w życiu, tak i tutaj smutek przeplata się z radością, kreując bohaterów, którym chce się podać rękę i zabrać ich z tamtego okrutnego świata.

  7. 15 sie 2012 · Co stało się podstawą do napisania Złodziejki książek. Według mnie książka jest kapitalna. Narratorem w niej jest Śmierć, która choć przytłoczona ciężarem wojny i pod natłokiem pracy w postaci zbierania dusz ludzkich, opowiada historię małej niemieckiej dziewczynki imieniem Liesel.