Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żegluga kabotażowa to żegluga pomiędzy portami tego samego państwa. Jeśli odbywa się w obrębie jednego morza, nazywana jest kabotażem małym (np. Gdynia – Świnoujście lub Sztokholm – Ystad ). Jeśli porty te znajdują się na różnych morzach, to mówimy o kabotażu wielkim (np. Archangielsk – Władywostok lub Nowy Jork – San Francisco ).

  2. 14 sty 2022 · Czym jest żegluga kabotażowa? Żegluga kabotażowa to transport towaru drogą morską na terenie tego samego kraju. Dla przykładu w Polsce może to być przewóz między Gdynią a Świnoujściem. Statek używany do żeglugi kabotażowej jest nazywany kabotażowcem. Jeśli żegluga odbywa się na tym samym morzu, nazywamy ten transport ...

  3. 18 paź 2022 · Żegluga kabotażowa – żegluga pomiędzy portami jednego państwa. Transport kabotażowy – może być realizowany koleją, samolotem lub samochodem. Jakie przepisy krajowe obejmują przewóz kabotażowy? Ustawa o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r.

  4. 31 maj 2021 · Kabotaż to termin, który odnosi się do transportu na drodze morskiej. Jest to żegluga między portami tego samego państwa. Zazwyczaj odbywa się na przestrzeni jednego morza. Z małym kabotażem mamy do czynienia wtedy, gdy przykładowo transport ładunku pochodzącego z portu w Gdyni ma przepłynąć do portu w Świnoujściu.

  5. 5 cze 2023 · Kabotaż to pojęcie, które wywodzi się od nazwiska włoskiego żeglarza Giovanniego Cabota. Odkrywając kolejne lądy, przemieszczał się on w ramach żeglugi przybrzeżnej między portami tego samego państwa. W artykule wyjaśniamy, co to jest kabotaż, jakim przepisom podlegają przewozy kabotażowe na terenie Unii Europejskiej oraz ...

  6. 2 mar 2018 · Żegluga kabotażowa. Żegluga kabotażowa – jest to żegluga realizowana między portami tego samego państwa. Odbywa się w obrębie jednego morza lub wielu mórz. transport morski żegluga żegluga kabotażowa.

  7. 19 wrz 2023 · Polski samochód ciężarowy realizujący przewóz międzynarodowy np. na odcinku Polska-Niemcy po dokonaniu rozładunku towaru może wykonać przewozy rozpoczynające i kończące się na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Przepisy dotyczą wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz EFTA i w każdym z nich może zostać wykonany kabotaż.