Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żegluga działalność człowieka na wodzie przy użyciu statków wodnych. Do przewozu towarów używa się wielu wyspecjalizowanych statków: masowców, drobnicowców, kontenerowców, tankowców, chemikaliowców i innych. Przewozy pasażerskie stanowią znikomy odsetek ogólnego transportu ludzi, a to ze względu na długi czas podróży.

  2. 14 cze 2021 · Żegluga trampowa – definicja. Umowa czarterowa – po co, jak, dla kogo? Co musi zawierać umowa czarterowa? Globalizacja rynków, a także konieczność integracji łańcuchów logistycznych sprawiły, że na znaczeniu zyskał transport ładunków drogą morską.

  3. Transport śródlądowy to żegluga śródlądowa, która polega na przewożeniu osób czy ładunków wodną drogą. Przeprowadza się go rzekami, portami rzecznymi czy kanałami. Składa się na śródlądową infrastrukturę. Jest tani i ma wiele zalet. Poniżej wyjaśniamy, czym dokładnie jest. Poznaj jego wady i zalety. Co na niego wpływa?

  4. 1 lip 2021 · Czym jest żegluga trampowa? Żegluga trampowa, inaczej określana jako nieregularna, polega na tym, że decyzje dotyczące miejsca i terminu podstawienia statków są zależne od aktualnego popytu. Szczegóły dotyczące odbioru lub załadunku towarów określa się w umowie czarterowej (najczęściej na gotowym wzorcu umownym opracowanym dla ...

  5. żegluga trampowa. → tramping. zgłoś uwagę. Internetowa encyklopedia PWN - zawierająca ok. 200 tysięcy artykułów, haseł, ilustracji, kalendariów, tabel ze stale aktualizowanej bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN - to najlepsze źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.

  6. Żegluga trampowa, inaczej określana jako nieregularna, polega na tym, że decyzje dotyczące miejsca i terminu podstawienia statków zależne od aktualnego popytu. Szczegóły dotyczące odbioru lub załadunku towarów określa się w umowie czarterowej (najczęściej na gotowym wzorcu umownym opracowanym dla danego rodzaju przewozów).

  7. Żegluga trampowa polega na przewozie ładunku, najczęściej masowego, w partiach całostkowych, pomiędzy określonymi umową (czarterem) portami; stałe połączenia żeglugowe mają charakter żeglugi liniowej, jednak bez z góry określonych ścisłych terminów zawijania do portów.