Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 30 cze 2023 · Żmijowiec zwyczajny to roślina dwuletnia, którą coraz częściej uprawia się w ogrodach i na działkach. Ma wiele popularnych odmian, które różnią się od siebie między innymi kolorem kwiatów. O czym pamiętać decydując się na uprawę żmijowca zwyczajnego oraz jakie zastosowanie ma ta roślina w ogrodzie?

  2. Żmijowiec zwyczajny – podstawowe informacje. Żmijowiec zwyczajny to powszechnie występująca w Polsce roślina o długich łodygach (sięgających na wysokość przekraczającą 100 cm) i zwracających uwagę, niebieskich kwiatach. Można spotkać ją zarówno na łąkach, jak i na nieużytkach, nasypach kolejowych czy poboczach dróg.

  3. Popularna zwłaszcza w Wietnamie i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej oraz w południowej części Chin. Spożywanie węży w Wietnamie ma długowiekową tradycję. Związane jest z przekonaniem, że mięso i krew tych gadów posiada szczególne właściwości, pozytywnie wpływające na zdrowie, przedłuża młodość i daje ...

  4. Żmijowiec szmaragdowy to wiecznie zielona bylina. W polskim klimacie uprawiany zwykle w donicach, gdyż nie jest w pełni odporny na mróz. Inne nazwy: Echium candicans, Echium fastuosum, Duma Madery, Żmijowiec wspaniały. Pochodzenie: Madera (wyspa portugalska) Wysokość: 1-2 m.

  5. 28 cze 2020 · ŻMIJOWIEC – roślina z rodziny ogórecznikowatych, pospolicie, dziko występująca w Polsce i na świecie. Kwitnie do czerwca do jesieni. Rośnie na glebach suchych, piaszczystych, dorasta nawet do około 1 metra i przepięknie kwitnie na niebiesko – niebiesko-fioletowo.

  6. 8 sie 2019 · Jak stosować zioło? Żmijowiec zwyczajny i jego pozytywny wpływ na zdrowie. Pielęgnacja i zastosowanie zewnętrzne. Żmijowiec zwyczajny zawiera alantoinę, która skutecznie przyspiesza gojenie ran. Dodatkowo, pomaga w leczeniu zmian potrądzikowych, gdyż m.in. udrażnia przewody łojowe i oczyszczają naskórek.

  7. 17 mar 2024 · Jego nazwa najpewniej pochodzi od ludowego wierzenia, że niedźwiedzie po zimowej hibernacji zjadały tę roślinę, by oczyścić układ pokarmowy i powrócić do sił po zimowym śnie. Zawiera mnóstwo witamin, zwłaszcza witaminę C, A i E. Jest też źródłem selenu, siarki, manganu i żelaza.