Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Życie miasta średniowiecznego – książka autorstwa mediewisty Henryka Samsonowicza z 1970 roku, opisująca dzieje oraz ukazująca procesy kształtujące średniowieczne miasto, jak również przybliżająca czytelnikowi zależności i podziały występujące pomiędzy ich mieszkańcami.

  2. 29 wrz 2018 · Średniowieczne miasta bywają opisywane na wiele sposobów. A jak było naprawdę? Oglądasz Grę o tron? Fascynuje Cię średniowiecze? Co ludzie robili w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy? Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką?

  3. Średniowieczne miasto. Widok Krakowa w 1493 roku. domena publiczna. Początki średniowiecznych miast. Początki większości współczesnych polskich miast sięgają średniowiecza. Część z nich powstała z przekształcenia podgrodzi, które znajdowały się w pobliżu grodów, klasztorów i zamków. Zamieszkiwali je rzemieślnicy i kupcy.

  4. "Życie średniowiecznego miasta" to prawdziwe kompendium wiedzy o miastach średniowiecznych. Przekaz jest jasny, czytelny, do tego bardzo konkretny i pozwala usystematyzować oraz utrwalić wiedzę na temat średniowiecznego miasta.

  5. Wspólnie z przyjaciółmi stawiać czoło niebezpieczeństwom życia w mieście, bronić własnego chleba, życia, dobrej śmierci - takie były zasadnicze powody, by należeć do jakiegoś bractwa. Kryzys i klęski żywiołowe późnego średniowiecza sprawiły, że te pobudki stały się jeszcze silniejsze.

  6. 4 lut 2023 · Można powiedzieć, że średniowiecze w Polsce było czasem wzlotów i upadków w każdej dziedzinie życia. Polityka prowadzona przez Bolesława Chrobrego obfitowała w sukcesy niemal na każdym polu, ale datowany na 1038 rok najazd czeski doprowadził do upadku naszej kultury.

  7. Zintegrowana Platforma Edukacyjna. Mieszkańcy średniowiecznego miasta. Widok Wrocławia w 1493 roku. domena publiczna. Kupcy należeli do najbogatszych mieszkańców średniowiecznych miast. Mieszkali w pięknych i bogato zdobionych kamienicach, ubierali się w kosztowne stroje. Mieli wpływ na zarządzanie miastem, ponieważ zasiadali w radzie miejskiej.