Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 21 wrz 2023 · Co jest po życiu? W zależności od tego, w co kto wierzy można, uznać, że po śmierci następuje życie wieczne, reinkarnacja albo kompletna nicość. Osoby, które przeżyły śmierć kliniczną, często mówią o „tunelu, prowadzącym w stronę światła”. Nie brakuje też historii o tym, że unosząc się nad swoim ciałem, widzieli, jak lekarze walczyli o ich życie.

  2. 3 paź 2023 · Nowe „życie” naszego ciała zaczyna się w momencie, gdy serce przestaje bić. A tym samym pompować krew, która dostarcza komórkom tlen. Te, pozbawione tlenu, zaczynają trawić same siebie w procesie zwanym autolizą. Enzymy komórkowe „za życia” trawią węglowodany, białka i tłuszcze w celu uzyskania energii lub wzrostu w ...

  3. 30 sty 2024 · Fenomen "życia po śmierci". Co mówi na ten temat nauka? Autor. Beata Michalik. 30.01.2024 5 min czytania. Dodaj do ulubionych. Udostępnij. Życie po śmierci nie istnieje, a zdobycie dowodów na jego ewentualne przejawy wymagałoby znajomości fizyki znacznie wykraczającej poza standardy — przekonuje znany amerykański fizyk dr Sean Caroll.

  4. 1 lis 2022 · Bruce Greyson. 01.11.2022 10 min czytania. Dodaj do ulubionych. Udostępnij. Prof. psychiatrii Bruce Greyson od ponad 50 lat zajmuje się badaniem zjawiska, które cały czas wymyka się naukowym ramom. Chodzi o doświadczenia z pogranicza, przeżywane przez osoby na skraju śmierci.

  5. Chyba wszyscy, chociaż raz w życiu, zastanawialiśmy się nad tym, czy istnieje jakieś życie po śmierci. Jak się okazuje, nauka potrafi dać wiele ciekawych odpowiedzi, które warto znać. W szczególności ustalenia...

  6. 16 wrz 2023 · Życie po śmierci, życie po życiu. Jaki jest cel naszego przebywania na Ziemi? "Rozmowy prowadzone z ludźmi umierającymi i osobami, które miały doświadczenia bliskie śmierci, pomogły specjalistom odkryć, skąd pochodzimy i jaki jest cel naszego życia" — pisze Joaquín Cámara, autor książki "Nieskończone życie", hiszpański badacz życia po życiu.

  7. 9 sty 2023 · Celem ustawy „Za życiem” jest zapewnienie kompleksowego wsparcia kobietom w ciąży, po porodzie i ich rodzinom. Jakie uprawnienia są dostępne? 1. Okres ciąży. - Większa liczba wizyt położnej oraz wizyt w poradni edukacji przedporodowej. - Poród odbywający się w szpitalu, który ma najwyższy poziom specjalistyczny, czyli III stopnień referencyjności.