Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żywice mocznikowo-formaldehydowe – rodzaj tworzyw sztucznych z grupy aminoplastów. Powstają w wyniku reakcji kondensacji mocznika z formaldehydem w środowisku kwasowym. W wyniku reakcji heteropolikondensacji powstaje żywica mocznikowo-formaldehydowa: n H 2 N-CO-NH 2 + n HCHO → [-CH 2-NH-CO-NH-] n + n H 2 O Zobacz też

  2. Wtryskiwanie. Temperatura Gniazda Formy: 145-165 o C; Temperatura Cylindra (strefa zasilania): 70-115 o C; Ciśnienie Wtryskiwania: 1000-2000 bar Prasowanie Przetłoczne

  3. Co to formaldehyd? To inaczej aldehyd mrówkowy, czyli najprostszy z aldehydów. Odkryto go w 1859 roku za sprawą rosyjskiego chemika Aleksandra Butlerowa. Czym są aldehydy? Popularną grupą charakterystycznie pachnących, toksycznych związków chemicznych o właściwościach grzybo i bakteriobójczych. budowa cząsteczki formaldehydu.

  4. Na bazie tego surowca powstają: żywice mocznikowo-formaldehydowe; melamina; kwas amidosulfonowy i jego sole; mieszanki przeciwoblodzeniowe; preparaty AdBlue oraz Air 1; płyny do zmywania naczyń; płyny do płukania tkanin. I wiele innych. Mocznik w kosmetyce.

  5. 4 dni temu · Rodzaj: duroplasty. Powstawanie: Żywica mocznikowo-formaldehydowa powstaje w wyniku kondensacji mocznika i formaldehydu w środowisku zasadowym. Reakcja to jest przykładem heteropolikondensacji. n H2N-CO-NH2 + n HCHO -> [-CH2-NH-CO-NH-]n + n H2O. Zastosowania: laminaty dekoracyjne, kleje, spoiwa, przedmioty impregnujące oraz przedmioty formowalne.

  6. Żywica mocznikowo-formaldehydowa 1274 najczęściej przeznaczona jest do klejenia drewna, tworzyw drzewnych, giętych elementów, formpressingu, sklejki, podłóg, płyciny meblowej czy do foliowania. Atutem żywicy jest niska emisja formaldehydu przy jednocześnie zachowaniu wysokiej jakości spoiny klejowej.

  7. Encyklopedia PWN. żywice mocznikowe, polimery otrzymywane w wyniku polikondensacji mocznika z formaldehydem;