Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żółta odmiana człowieka (mongoloidzi) – jedna z grup wydzielanych historycznie w podziałach antropologicznych gatunku ludzkiego. Po raz pierwszy podziału na odmiany, w którym kryterium był kolor skóry, dokonał Georges Cuvier w roku 1812 [2] .

  2. Rasa człowieka – system klasyfikacji ludzi na duże i odrębne populacje lub grupy ze względu na dziedziczne cechy zewnętrzne ( fenotyp ), pochodzenie geograficzne, kulturę, historię, język, etniczność i status społeczny. Na początku XX wieku termin ten był często stosowany w znaczeniu taksonomicznym, w celu podkreślenia ...

  3. Georges Cuvier. Klimat wilgotny wyznaczył powstanie rasy białej, natomiast wilgotny i ciepłyrasy czarnej. Z kolei klimat suchy i gorący – rasy żółtej, a zimny miał przyczynić się do powstania rasy czerwonej 1. . Największą popularność uzyskał podział lu­dzi na trzy rasy: białą, żółtą i czarną, który przedstawił w 1798 r.

  4. antropologia-fizyczna.pl › typologia-antropologiczna › kierunek-czekanowskiegoOdmiana żółta | Antropologia fizyczna

    Żółta odmiana człowieka (zwana potocznie, choć niezbyt poprawnie rasą żółtą). Jest to opis wg typologii Czekanowskiego cech morfologicznych, nie genetycznych, dla tej odmiany. cechy charakterystyczne: skóra: skóra: w odcieniu od jasno cytrynowo-żółtego do zółtobrunatnego.

  5. Żółta odmiana człowieka ( mongoloidzi) – jedna z grup wydzielanych historycznie w podziałach antropologicznych gatunku ludzkiego. Po raz pierwszy podziału na odmiany, w którym kryterium był kolor skóry, dokonał Georges Cuvier w roku 1812. Dziewczynka, przedstawicielka żółtej odmiany człowieka. Mężczyzna, przedstawiciel żółtej odmiany człowieka.

  6. Rasy typy i mieszane odmiany żółtej wg kierunku morfologiczno-porównawczego. Opis morfologii odmiany żółtej jest w zasadzie taki sam, jak w typologii Czekanowskiego ( zobacz ). Pierwotnie Michalski oznaczał rasy (typy elementarne) podwójnymi literami np. typ wyżynny (QQ), potem zostało to skrócone do jednej.

  7. Rasa człowieka system klasyfikacji ludzi na duże i odrębne populacje lub grupy ze względu na dziedziczne cechy zewnętrzne (fenotyp), pochodzenie geograficzne, kulturę, historię, język, etniczność i status społeczny.