Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żółw olbrzymi (Aldabrachelys gigantea) – gatunek żółwia z rodziny żółwi lądowych (Testudinidae), jeden z największych żółwi na świecie. Podobny rozmiarem do żółwi słoniowych z Galapagos. Jego karapaks przeciętnie ma 120 cm długości, a dochodzi nawet do ok. 150 cm.

  2. Żółw olbrzymi należy do rodziny żółwie lądowe (Testudinidae). Głowa jest mała. Ciało jest krępe. Kończyny są krótkie, grube, słupowate. Palce są zrośnięte, zakończone pazurami. Karapaks jest duży, wysoko wysklepiony. Barwa skorupy brązowa do czarnej. Szyja jest długa. Występuje u niego dymorfizm płciowy.

  3. Żółwie olbrzymie są jednymi z najbardziej długowiecznych zwierząt na ziemi. Dożywają ponad 100 lat, najstarszy potwierdzony wiek żółwia o imieniu Harriet wynosi 176 lat, natomiast najstarszy znany przedstawiciel tego gatunku, zmarły w 2006 żółw o imieniu Adwaita, żył prawdopodobnie 255 lat, ale dane te nie zostały potwierdzone.

  4. 10 lip 2023 · Żółw ol­brzy­mi (Al­da­bra­che­lys gi­gan­tea) to ga­tu­nek z ro­dzi­ny żółwi lą­do­wych Te­stu­di­ni­dae. Jeden z naj­więk­szych żółwi na świe­cie, na­zy­wa­ny też żół­wiem Al­da­bra. Jedyny ży­ją­cy współ­cze­śnie przed­sta­wi­ciel ro­dza­ju Al­da­bra­che­lys.

  5. 5 lis 2013 · Występowanie. Największa populacja żółwi olbrzymich zamieszkuje atol Aldabra należący do Seszeli (Ocean Indyjski), odizolowany od działalności człowieka; sporo osobników przebywa także na wyspie Changuu koło Zanzibaru. Żółwie olbrzymie żyją także w niewoli, w parkach na wyspie Rodriguez i Mauritiusie.

  6. 24 cze 2023 · Żółw olbrzymi. Żółw olbrzymi (Geochelone gigantea) to gatunek żółwia lądowego o ciemnym ubarwieniu. Karapaks brązowy lub prawie czarny, silnie wysklepiony. Zdjęcia – galeria. W galerii publikujemy zdjęcia, grafiki i mapy związane z danym gatunkiem.

  7. Żółw olbrzymi jest wszystkożerny. Jego dieta składa się z owadów, larw, ślimaków, roślinności wodnej oraz lądowej. Nie pogardzi nawet padliną. Podobnie jak inne żółwie wypracował różne techniki chwytania zdobyczy w obu typach środowisk. ROZMNAŻANIE. Dojrzałość płciową osiągają w 15 roku życia.