Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zabójstwoprzestępstwo umyślne uśmiercenia człowieka [1]. Przepisy różnych państw wyróżniają odmiany zabójstwa; część jest znana jako morderstwo. W uzusie językowym zabójstwo, morderstwo i mord funkcjonują podobnie – słowniki definiują je niemal identycznie [2] [3] [4] i nazywają synonimami [5].

  2. 30 sie 2019 · Morderstwo czy zabójstwo? Jedno jest pewne. Nie są to pojęcia tożsame i nie można ich stosować zamiennie. Warto więc dowiedzieć się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem i w jakiej sytuacji mamy z nimi do czynienia. Zabójstwo a morderstwo – różnice określone przez społeczeństwo

  3. 29 mar 2011 · Polscy zabójcy rodzinni. Statystyki policyjne Komendy Stołecznej Policji podają, że co roku popełnia się w Polsce około 1000 zabójstw. W 2004 było ich np. 980; ujęto 91 procent sprawców. Statystyki są dostępne na stronie www.kgp.gov.pl. - Najwięcej morderstw popełnia się w Polsce w kręgu rodzinnym.

  4. 25 paź 2019 · opublikowano 25 października 2019. Spis treści. Czym jest czyn zabroniony? Czym jest czyn zawiniony? Czym jest społeczna szkodliwość czynu? Czym jest przestępstwo? rozwiń spis treści. Wielkość tekstu. A A A. Umyślne pozbawienie życia innego człowieka stanowi najpoważniejsze przestępstwo. Godzi ono w największą istniejącą wartość.

  5. 18 maj 2021 · Jaka jest tego przyczyna? Co rożni zabójstwo od morderstwa i jaki jest psychologiczny profil mordercy? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania. Chociaż morderstwo to okropna zbrodnia, to wcale nie zdarza się najczęściej. Na szczycie listy znajdują się przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa związane z narkotykami.

  6. Co oznacza ciemna liczba przestępstw? Czy częściej zabijają kobiety, czy mężczyźni? Między innymi o tym rozmawiamy z dr hab. Teresą Gardocką, prof. Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS. Alicja Szewczyk-Firek, redakcja stron internetowych Uniwersytetu SWPS: Na jakiej podstawie ktoś zostaje skazany za zabójstwo?

  7. Encyklopedia PWN. zabójstwo, prawo przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu człowieka życia; ustawodawstwa wyodrębniają różne postacie zabójstwa, uzależniając od nich wysokość zagrożenia karą.