Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 22 kwi 2016 · Na oceanie znajdziecie z łatwością widzialną z kosmosu śmieciową wyspę. Na śmieciach można doskonale zarobić co także nie ułatwia sprawy, wystarczy przypomnieć sobie spory we Włoszech wokół otwierania wysypisk czy kryzys, podczas którego przestano wywozić odpady w Neapolu.

  2. 1 dzień temu · Tym co budzi najwięcej obaw jest sposób w jaki zmienia się genom tych bakterii, bo jest on odmienny od procesu mutacji, który obserwuje się na Ziemi. W efekcie na MSK bakterie ewoluują do postaci, która nie mają już swojego odpowiednika na Ziemi. Odmienność zmutowanych mikroorganizmów na MSK, czyni je niebezpiecznymi.

  3. 28 paź 2021 · Szacuje się, że oprócz tego, istnieje ponad 160 milionów kawałków śmieci kosmicznych o średnicy mniejszej niż 1 centymetr (przy kosmicznych prędkościach jakie osiągają krążąc po orbicie to jednak bardzo dużo), które stanowią coraz większe zagrożenie dla eksploracji kosmosu.

  4. 10 godz. temu · Wczesnym rankiem we wtorek, 23 kwietnia 2024 r., Słońce zaprezentowało widowiskowe i niepokojące zjawisko. Z jego powierzchni niemal jednocześnie wybuchły cztery rozbłyski słoneczne, ogniste erupcje, które niosą ze sobą nie tylko imponujący pokaz kosmicznej siły, ale i potencjalne zagrożenie dla Ziemi. REKLAMA.

  5. 4 kwi 2023 · Rosnące zagrożenie. Tysiące ton złomu w kosmosie. 04.04.2023. Stale rosnąca ilość stacji kosmicznych, satelitów i złomu na orbicie okołoziemskiej stanowi zagrożenie nie tylko dla lotów w...

  6. 1 dzień temu · Misja Shenzhou 17 jest wyjątkowa z kilku powodów. W jej ramach odbyły się udane "spacery kosmiczne" wokół stacji Tiangong, przeprowadzano też istotne eksperymenty. Teraz astronauci z Państwa Środka mierzą się z częściową utratą zasilania spowodowaną przez niedoceniane przez CMSA wcześniej zagrożenie na orbicie.

  7. 5 sie 2022 · Europejska Agencja Kosmiczna. Prawdopodobieństwo, że w wyniku opadnięcia śmieci kosmicznych na powierzchnię Ziemi, w ciągu najbliższej dekady zginie człowiek, wynosi ok. 10% - ostrzegają naukowcy. Wyniki badania zostały opublikowane w „Nature Astronomy”. Reklama.