Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zakażenie kropelkowe – droga szerzenia się chorób zakaźnych, w której infekcja przenosi się od osobnika (np. człowieka) chorego (lub nosiciela) na zdrowego, w wyniku rozpryskiwania w powietrzu śliny oraz wydzieliny pochodzącej z jamy nosowej, które przyczepiając się do drobnych kropelek śluzu (20-300 mikrometrów średnicy) są ...

  2. Kolejną chorobą, która przenoszona jest drogą kropelkową jest rumień zakaźny. Przyczyną schorzenia jest zakażenie Parvowirusem B19, który przenoszony jest również przez łożysko, co sprawia, że w wielu przypadkach stanowi zagrożenie także dla płodu. Okres wylęgania rumienia zakaźnego wynosi typowo od 4 do nawet 14 dni.

  3. 1 dzień temu · Przebieg i typ zapalenia płuc u dzieci uzależniony jest przede wszystkim od wieku dziecka. Czynnikiem chorobotwórczym zapalenia płuc u niemowlaka zwykle jest syncytialny wirus oddechowy (RSV) lub wirus paragrypy. U małych dzieci do zakażenia dochodzi zwykle przez bezpośrednie zetknięcie się z drobnoustrojem chorobotwórczym.

  4. 15 kwi 2024 · Oznaki takie jak ogólne poczucie choroby i osłabienie są jednymi z pierwszych dolegliwości. Następują inne objawy zapalenia płuc: gorączka, kaszel z plwociną (kaszel produktywny) lub kaszel suchy, dreszcze, duszność (w ciężkim zapaleniu płuc). W zapaleniu płuc zaburzona jest wymiana gazów w płucach.

  5. 20 gru 2021 · Grypa to zakaźna choroba wirusowa, która atakuje górne i dolne drogi oddechowe. Objawy grypy obejmują: katar, wysoką gorączkę, kaszel, ból gardła. Powoduje ją szerokie spektrum wirusów grypy. Niektóre z tych wirusów mogą zarażać ludzi, a niektóre są specyficzne dla różnych gatunków zwierząt.

  6. Zakażenie kropelkowe – droga szerzenia się chorób zakaźnych, w której infekcja przenosi się od osobnika (np. człowieka) chorego (lub nosiciela) na zdrowego, w wyniku rozpryskiwania w powietrzu śliny oraz wydzieliny pochodzącej z jamy nosowej. Błonica jest zakażeniem wywoływanym przez bakterię Corynebacterium diphtheriae.

  7. kropelkowe – infekcja wywołane przez zarazki znajdujące się we wdychanym powietrzu. pokarmowe – zakażenie wywołane przez drobnoustroje chorobotwórcze znajdujące się w pokarmie i wodzie, które dostały się przez układ trawienny. wszczepienne – np. zakażoną igłą lub strzykawką, podczas ukłucia owadów lub pajęczaków.