Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zaklęty dwór tytuł powieści Walerego Łozińskiego z 1859 roku, która początkowo ukazywała się w odcinkach na łamach czasopisma Dziennik Literacki. Powieść uchodzi za pierwszy polski utwór o charakterze sensacyjno-przygodowym. Zawiera również wątki obyczajowo-satyryczne.

  2. ZAKLĘTY DWÓR. Serial fabularny. Produkcja: Polska. Rok produkcji: 1976. Premiera: 1977. 04. 03. Barwny, 7 odcinków x ok. 55 min. Lokacje: Śleszyn w pow. kutnowskim (dwór), droga prowadząca z Klęku do szosy Zgierz - Stryków. "Zaklęty dwór" skupia jak w soczewce główne cechy powieści romantycznej.

  3. Zaklęty dwór. - odc. 3 – W siedzibie upiora. Damazy postanawia złożyć wizytę w zaklętym dworze. Spotyka tam nieznajomą dziewczynę. Dochodzi do bójki między nim a klucznikiem. Hrabia Żwirski snuje plany obalenia testamentu, który pozbawił go Żwirowa.

  4. Zaklęty dwór. - odc. 1 – Cień Starościca. Do Żwirowa przyjeżdża Damazy, przyjaciel dziedzica Juliusza. Interesuje się opuszczonym dworem starościca Mikołaja. Miejscowy sędzia opowiada mu historię starościca i jego testamentu. Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju.

  5. Zaklęty dwór – polski serial kostiumowy w reżyserii Antoniego Krauzego zrealizowany w 1976 r. na podstawie powieści Walerego Łozińskiego o takim samym tytule . Fabuła. Tematem filmu jest działalność emisariusza emigracyjnego, który w przededniu Wiosny Ludów przygotowuje na terenie Galicji grunt do wybuchu antyaustriackiego powstania.

  6. Odcinki. Zobacz także: seriale. O północy hrabia Zygmunt przybywa do zaklętego dworu na spotkanie z bratem. Mikołaj Żwirski, który w przebraniu maziarza przygotowuje rewolucję, tłumaczy bratu wydarzenia z przeszłości.

  7. Zaklęty dwór - rekonstrukcja filmowa, Oglądaj na TVP VOD. Ekranizacja XIX-wiecznej powieści romantycznej Walerego Łozińskiego o emigracyjnym emisariuszu działającym na terenie zaboru austriackiego przed Wiosną Ludów. Serial zachowuje sensacyjno-historyczny charakter powieści i przedstawia perypetie d.