Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 15 kwi 2020 · Co to jest Szlak Piastowski? Szlak Piastowski to najstarsza trasa turystyczna w Polsce przebiegająca przez dwa historyczne województwa – kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Jest to jeden z najciekawszych projektów turystycznych w Polsce. Dużą popularność Szlak Piastowski zyskał w 1966 roku, gdy obchodzono 1000-lecie chrztu Polski.

  2. 4 lut 2010 · Zamek Piastowski to stary gród, którego początki są nie do końca znane. To najcenniejszy średniowieczny zabytek w województwie śląskim. Zachowana do naszych czasów budowla, będąca wynikiem wielu przebudów, dokonywanych w kolejnych wiekach, jest swoistą mieszanką stylów architektonicznych.

  3. 15 wrz 2019 · Szlak Piastowski to ponad 600 km historycznej przygody. Trasa łączy najważniejsze miejsca związane z początkami państwa polskiego. To tu wszystko się zaczęło: pierwsze grody, rządy pierwszych książąt, zaczątki polskiej państwowości, nasza historia.

  4. Szlak Zamków Piastowskich – szlak turystyczny o długości 152 km, przebiegający przez tereny województwa dolnośląskiego, oznaczony kolorem zielonym. Rozpoczyna się w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim (w którym znajduje się Muzeum Regionalne PTTK Zamek Grodno ).

  5. Zamek Piastowski – jest jednym z najstarszych obiektów w mieście. Gotycką budowlę sięgającą początkami XIV wieku łączyć należy z powstaniem w Gliwicach murów obronnych. Obecny kształt obiekt zyskał w wyniku przebudowy w XVI wieku, dokonanej przez ówczesnego dzierżawcę miasta Fryderyka Cetrycza.

  6. 19 gru 2019 · 4923. Szlak Piastowski atrakcje ma nieprzebrane i jest jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce. Obejmuje najważniejsze miejsca i atrakcje związane z początkami polskiej państwowości. Przebiega przez tereny dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

  7. Punkt Informacji Turystycznej na Zamku otwarty jest w następujących dniach i godzinach: w okresie od 1 października do 31 marca: od wtorku do piątku: 9.00-16.00, w soboty, niedziele i święta: 10.00-18.00, w okresie od 1 kwietnia do 30 września: od wtorku do niedzieli: 10.00-18.00,